Kahvaltı yapmadan evden çıkmayın

'Genel Sağlık' forumunda maviboncuk tarafından 18 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Kahvaltı yapmadan evden çıkmayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sabah kahvaltısı günün verimli geçmesini sağlıyor.

  [​IMG]

  Öğünler içinde 'en önemli' olarak nitelendirilen sabah kahvaltısında yenilen besinlerin miktar ve içeriği günün verimli geçmesini sağlıyor. Uzmanlara göre, güne istekli başlamak ve elverişli bir biçimde sürdürmek için kahvaltıda yenilenler önem taşıyor.

  Hayat Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Özkul, kahvaltı yapılmazsa yorgunluk, baş ağrısı, dikkat ve algılama azlığı gibi sıkıntılar yaşanabileceğini söyledi.

  Çocuklarda okul başarısının düştüğünü anlatan Özkul, "Hastalıklara karşı vücut direnci azalır, yorgunluk ve bitkinlik meydana gelir. Doygunluk sağlanması ile birlikte bu durum ortadan kalkar. Bedenin düzenli çalışması için kan şekerinin belirli bir düzeyde olmasının önemini bilmemiz lazım." şeklinde konuştu.

  Özkul, "Düzenli aralıklarla uygun miktarlarda beslenildiğinde ise kan şeker düzeyi alçalıp yükselmiyor ve vücut düzenli çalışabiliyor. Kahvaltı yapmayanlarda iş verimi önemli ölçüde azalır, anlama ve kavrama hızı düşer. Bu kişiler egzersiz yaptıklarında baş dönmesi, bulantı ve kusma şikâyetleri meydana gelir. Düşük protein içeren kahvaltıdan sonraki ikinci ve üçüncü saatler arasında kan şekerinin açlık seviyesinin altına düştüğü belirlenmiştir" dedi.
  __________________
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kahvaltı yapmadan evden Forum Tarih
Kahvaltının Faydaları Yararları Nelerdir Diyet Beslenme 13 Mart 2012
Kahvaltının Hayatımızdaki Önemi Nedir Diyet Beslenme 12 Mart 2012
Kahvaltı Setleri Modelleri örnekleri Dekorasyon 5 Ocak 2012
Diyetlik kahvaltılar - Diyet Kahvaltı Diyet Beslenme 2 Ocak 2011
Bebekler İçin Kahvaltı Tarifi Çocuk Yemekleri 15 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş