Kafes Görmek Rüya Tabiri

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kafes Görmek Rüya Tabiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kafes Görmek

  Evlenmeye hapse eve beşiğe; iş ve sanatta yaşanacak durgunluğa Kafesçi gardiyana yapı ustasına nikah memuruna meslek ehli birine öğretmene yahut görücüye delalet eder.

  Rüyada kafes gören hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir.

  Kafes rüyası hayra yorulmaz.Rüyada kafes görmek hiç ummadığı anda derde düşmek demektir. Boş kafes gelmekte olan bir sıkıntıyı belirtir. Kuş kafesi ise Birilerini alt etmek için planlar kurduğunuzu anlatır. Kafesteki kuşu serbest bırakmak tövbe edeceğinizi işaret eder.

  Kuşlarla dolu bir kafes zenginliğin işaretidir. Boş bir kafes yakın bir akrabanızın ölümüne işarettir.

  Boş kafes sıkıntı güçlük sorumluluktur. Kafeste kuş varsa sıkıntıdan sonra kişinin rahata ereceğini gösterir.

  Rüyada kafes görmek hayir degildir. Çünkü kafes hapis zindan sikinti ve kederle yorumlanir. Ebu Sait el-Vaiz e göre; içinde tavuk ve benzeri barinan büyük kafes eve delalet eder. Rüyasinda böyle bir kafes satin aldigini gören bir ev alir içine ta-vuk koydugunu görse ailesini oraya tasir. Böyle bir kafesi basina alip çarsida dolastigini gören evini satar. Kafeste bir kus varsa o kusun tabirnamede delalet ettigi manadaki bir adamin kötü hali-ne isarettir. Rüyada kafes ayrica hapse delalet eder. Rüyada bir kafeste bir kus olup kaçmak istedigini görmek esinin kendisinden memnun olmadigina; bir kolayini bularak kafesten uçup gittigini görmek esinin evini terk edecegine isarettir. Rüyasinda içinde bir kus ol-dugu halde kafese bir ikinci kus girip kondugunu görmek evine bir hizmetçi alacagina delalet eder. Kafeste iki kusun birbirleriyle gagalastigini görmek esinin ve hizmetçisinin birbirleri ile geçinemediklerine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kafes hapse bazen küçük çocuklar için besige isarettir. Kafes evdir. Basini bir kafese sokarak sokaklarda yürüdügünü gören kimse evini satar. Kafes islerin müskilata düsmesine ve islerin bazisinin bazisiyla durgunluk peyda etmesine isarettir. Kafes evlenmeye de isarettir.

  Kafes rüyası pek de iyi sayılmaz. Boş bir kafes yaklaşan sıkıntılı bir durumu bir sorumluluğu belirtir. Bu kafes koşullarında güçleşeceğini haber verir. Kafeste bir kuş varsa o zaman zorluklardan sonra insan rahat edecektir.

  Kafes rüyası pek de iyi sayılmaz. Boş bir kafes yaklaşan sıkıntılı bir durumu bir sorumluluğu belirtir. Bu kafes koşullarında güçleşeceğini haber verir. Kafeste bir kuş varsa o zaman zorluklardan sonra insan rahat edecektir.
   

Bu Sayfayı Paylaş