Kaderi YÖK'ün ellerinde

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 20 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kaderi YÖK'ün ellerinde konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dokuz Eylül Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı'nın döneminde yapılan uygulamalardaki usulsüzlük iddialarına ilişkin tartışmalar sürerken, sözkonusu iddialar YÖK'ün gündemine taşındı. Prof. Dr. Alıcı'ya dava açılıp açılmayacağı YÖK tarafından belirlenecek.
  Dokuz Eylül Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Alıcı hakkındaki yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarıyla ilgili Alıcı'nın kaderini YÖK belirleyecek. Alıcı ile ilgili olarak öğrenci kayıt ücretlerinin resmi olmayan başka bir hesaba aktarıldığı ve üç ay vadeli mevduat hesabı olarak değerlendirildiği iddiaları YÖK'ün gündemine taşındı. Prof. Dr. Alıcı ile ilgili olarak ayrıca görevi ihmal, resmi evrakta sahtecilik, kamu kurumunu zarara uğratma, ihaleye fesat karıştırma suçlarında yasal işlem başlatılması için Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştu. Dokuz Eylül Üniversite'sinin ihalelerinde belli firmaların ihaleyi kazanabilmesi için yolsuzluk yapıldığı ve üniversite çalışanlarının dahil olduğu firmalara üniversite ihalelerinde öncelik tanındığı gibi iddialar yer almıştı.
  Söz konusu iddialar YÖK'e bildirilerek Prof. Dr. Alıcı hakkında suç duyurusunda bulunulması istenirken, YÖK konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı. YÖK gerekli görmesi halinde Prof. Dr. Alıcı'nın yargılanması için mahkemeye başvuracak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaderi YÖK'ün ellerinde Forum Tarih
Tolga Taş Kaderime Bak 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 27 Kasım 2012
Allahın Kaza ve Kaderine Rıza Göstermenin Kalbi: Tevekkül. (Allahın El-Vekîl İsmi) İman ve İslam Forumu 8 Ekim 2011
Kadere İman, Kaderin İşleyişi, Allahın Sabrı, Anlayışı Oruç-Hac-Zekat 5 Eylül 2011
Kötü Kaderim Gitar Akorları - Kıraç Müzik Türleri ve Enstrümanları 5 Eylül 2011
Kaderin Kızı Kitabı - Isabel Allende Kitap, Resim ve Dergi 1 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş