Kaddafi hakkında tutuklama kararı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 27 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kaddafi hakkında tutuklama kararı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Beyrut (AA)- Lübnan, Şii lideri İmam Musa Sadr'ın 30 yıl önce kaybolmasında parmağı olduğu iddiasıyla Libya lideri hakkında tutuklama kararı çıkardı.Lübnanlı Şiiler, Libya'nın Musa Sadr ve iki yardımcısını 1978'de Libya'ya yaptıkları ziyaret sırasında kaçırıp öldürdüğünü ileri sürerken, Libya üç kişinin ülkeden güven içinde ayrıldıklarını söylüyor.

  Musa Sadr kaybolmadan önce en son Kaddafi ile görüşmüştü.Lubnanlı Soruşturma Hakimi Semih el Hac'ın dün onayladığı mahkeme belgelerinde, "Muammer Kaddafi'yi İmam Musa Sadr'ın kaçırılıp özgürlüğünü kaybetmesini teşvik etmekten suçlamaya karar verdik" deniliyor.

  Lübnan terörizmle mücadele yasasına göre yapılan suçlama, kanıtlanması halinde suçlu ölümle cezalandırılabiliyor. Lübnan'daki Şii Emel örgütünün kurucusu olan İmam Musa Sadr, 1928'de İran'da doğmuş, daha sonra Lübnan'a göç etmişti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaddafi hakkında tutuklama Forum Tarih
Muammer Kaddafi Kimdir - Muammer Kaddafi Biyografisi, Hayatı Biyografi & Otobiyografi 22 Şubat 2011
Kaddafi, 50 milyon avroya 'fit' oldu Yurt Dışı Haberler 5 Ekim 2010
Kaddafi İsviçre'ye karşı cihad istedi Yurt Dışı Haberler 26 Şubat 2010
Okulda faaliyet gösteren eğitsel ve sosyal kulüpler hakkındaki düşünceleriniz nedir Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Darülacezenin günümüzde de insanlara hizmet vermeye devam etmesi hakkında düşünceleriniz nedir Sorular ve Cevaplar 6 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş