Kaddafi İsviçre'ye karşı cihad istedi

'Yurt Dışı Haberler' forumunda Dine tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kaddafi İsviçre'ye karşı cihad istedi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mevlid Kandili dolayısıyla Bingazi kentinde binlerce kişiye hitap eden Libya lideri Muammer Kaddafi, yeni minare yapımına yasak getiren İsviçre'ye karşı İslam alemine cihad çağrısında bulundu.

  [​IMG]

  Kaddafi, Mevlid Kandili dolayısıyla Bingazi kentinde binlerce kişiye yaptığı konuşmada, "Allah'ın evlerini yıkan imansız ve inancını yitirmiş İsviçre'ye karşı her yoldan cihad ilan edilmeli" dedi.

  "İsviçre'ye, siyonizme, yabancı saldırısına karşı cihadın terörizm olmadığını" ifade eden Kaddafi, "İsviçre ile beraber olan dünyadaki her Müslümanın imansız, İslam'a, Hz. Muhammed'e, Allah'a ve Kuran-ı Kerim'e karşı olduğunu" söyledi.

  İsviçre'de 29 Kasım'da düzenlenen referandumda seçmenlerin yüzde 57'si camilerde yeni minare inşa edilmesine karşı oy kullanmış, bu sonuç başta Müslüman ülkeler olmak üzere birçok ülke ve kurumun tepkisini çekmişti.

  Kaddafi'nin oğlu Hannibal Kaddafi ve eşinin, Temmuz 2008'de Cenevre'deki lüks bir otelde iki çalışanı dövmek suçundan gözaltına alınması, İsviçre ve Libya arasında diplomatik krize neden olmuştu.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaddafi İsviçre'ye karşı Forum Tarih
Muammer Kaddafi Kimdir - Muammer Kaddafi Biyografisi, Hayatı Biyografi & Otobiyografi 22 Şubat 2011
Kaddafi, 50 milyon avroya 'fit' oldu Yurt Dışı Haberler 5 Ekim 2010
Kaddafi hakkında tutuklama kararı Yurt Dışı Haberler 27 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş