Kadısusuz Köyü Mengen Bolu

'Bolu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kadısusuz Köyü Mengen Bolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kadısusuz köyü bilgileri - kadısusuz köyü resimleri - kadısusuz Köyü tanıtım  Kadısusuz, Bolu ilinin Mengen ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
  Coğrafya

  Bolu iline 69 km, Mengen ilçesine 11 km uzaklıktadır.Kadı,Astı,Abdi,Susuz,Dumanlar ve Çengeller olmak üzere altı mahalleden oluşmaktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 63
  1997 83
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol stabilize olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Köydeki çeşme sayısı 7'dir. Okul binası artık köy konağı,dernek ve kütüphane olarak kullanılmaktadır. 1 Merkez Cami ,3 Mescid 1 lojman,1 imam görev yapmaktadır. Köy Yaylası(SIRIKLI YAYLASI) soğuk suları ile ünlü bir yaylamızdır. Yaylada Orman İşletmesinin yangın gözetleme kulesi bulunmaktadır. Muhteşem doğal güzellikleri, bitkisel florası,yaban hayvanları, orman denizi, mantarları, şifalı bitkileri,tertemiz çam havası ile ünlü olan köyümüzde ekseriyetle emekliler yaşamaktadır.Genç nüfus neredeyse tamamen gurbetçi olup, çoğunlukla aşcıdır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş