Kadınlardan Üzmez'e şemsiyeli saldırı..10 Şubat 2009

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kadınlardan Üzmez'e şemsiyeli saldırı..10 Şubat 2009 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadınlardan Üzmez'e şemsiyeli saldırı 10 Şubat 2009


  DHA - Bursa  Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde 14 yaşındaki B.Ç.'ye 'cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve ikinci duruşmada tahliye edilen Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez'in (76) yargılanmasına devam edildi. Duruşma sonrası kadınlar tarafından protesto edilen Üzmez, şemsiyeli ve yumurtalı saldırıya uğradı.


  KADINLAR ÜZMEZ'İ PROTESTO ETTİ  Hüseyin Üzmez'in toplam 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 09.45'te başlayacak duruşmasına 45 dakika önce Avukatı Emir Ali Kav ile geldi. Bu sırada adliye önünde toplanan yaklaşık 25 kişiden oluşan Bursa Kadın Platformu üyeleri Hüseyin Üzmez'e, "Hüseyin Üzmez sen hiç terlik yedin mi?", "Hüseyin Üzmez sen anneden terlik yedin mi?"", "Utanmaz Üzmez" şeklinde slogan atarak, "Taciz ve tecavüze sessiz kalmayacağız", "Üzmez'i Üzmez Kadınları üzer", "Üzmez'i aklayan adalet. Ruh ve beden sağlığımızı bozdu", "Üzmez'i devlet üzmedi. Kadınlar üzecek" yazılı pankart ve bez afiş açtılar.  Kadın platformu üyeleri yaptıkları basın açıklaması ile Üzmez'i serbest bırakan yargı sistemini, B.Ç.'ye ruh sağlığının yerinde olduğunu belirten rapor veren Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Dairesi'ni de eleştirdiler.


  Protestolara sessiz kalan Hüseyin Üzmez, gazetecilerin "Tepkilere ne diyorsunuz" sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

  DAVA ERTELENDİ

  Duruşmanın sonunda Mahkeme heyeti Baro tarafından görevlendirilen avukatlar Nevin Canbaz ve Selma Akalan ile ailenin tuttuğu avukat Ahmet Dedelerin, B.Ç.'nin müdafisi olarak duruşmalarda savunma yapmalarına karar verdi.

  Mahkeme heyeti ayrıca, B.Ç hakkında İstanbul Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu'ndan istemiş olduğu sağlık raporunun gecikmesi nedeniyle raporun beklenmesine karar vererek duruşmayı 24 Mart 2009 tarihine erteledi.

  ÜZMEZ'E ŞEMSİYELİ SALDIRI

  Yaklaşık 20 dakika süren duruşmanın ardından adliyenin arka kapısında bekleyen Bursa Kadın Platformu üyeleri, Üzmez'e yumurta attı. Ellerindeki pankart ve şemsiyelerle saldırdılar. Bir yumurta ayağına, savrulan bir şemsiye de omuzuna isabet eden Üzmez, Çevik Kuvvet ekipleri kurtardı. Göstericilerden 2 kadın gözaltına alındı. Üzmez daha sonra olay yerinden uzaklaştırıldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kadınlardan Üzmez'e şemsiyeli Forum Tarih
Kadınlardan Oluşan İlk Jüri Seviyeli-Ciddi Konular 14 Şubat 2010
Kadınlardan asla duymayacaklarınız :) Komik Resimler 16 Ocak 2010
Erkekler kadınlardan neden kaçar ?? Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 13 Mayıs 2009
erkeklerin kadınlardan asla duymadıklarıymış:) Fıkra & Komik Yazılar 7 Ocak 2009
ERKEKLERİN KADINLARDAN RİCASIDIR (Yakarış) Fıkra & Komik Yazılar 10 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş