Kadınlar Niçin Evlenir, Kadınlar Evlilikten Ne Bekler

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda DeMSaL tarafından 18 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kadınlar Niçin Evlenir, Kadınlar Evlilikten Ne Bekler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadın Ve Evliklik - Evlilik Hakkında - Evlilikte Beklenti - Evlilikten Beklentiler
  [​IMG]Hayat, her beklediğimiz şeyi ve her istediğimiz şeyi vermiyor malesef. Tıpkı bazı hemcinslerimizin evliliğinden bekleyipte, alamadıkları gibi…

  Aslında bir evlilikte hiçbir zaman beklenti içine girmemek gerekir. Yaşanılan bir ilişkide veya evlilikte mutlu olmak ana unsurdur. Ama nedense ilişkilerde, evliliklerde erkeklerde de olduğu gibi kadınlar da bir şeyler beklerler. Kadınların bir çoğunun genelde evlilikten korktuğu bir gerçektir. Aslında evlilikten değil de eşlerinden ve bu hayat tarzının kendi gelecek hayaller ile uyuşup uyuşmadığı konusunda kaygılar taşırlar. Şimdi bir gerçeği vurgulayalım ki ” Hiçbir erkek kadının istediği gibi bir eş olamaz.” Bu konu aslında kadının olduğu kadar erkeğinde evlilikten beklentilerinin olması ile alakalıdır. Kadın evde kendisine bir nevi yardımcı olacak, gerektiğinde kendi üstüne düşen sorumlulukları güvenle eşine devredecek, çamaşırları yıkayacak, ütü yapacak, bulaşık yıkayacak, evi temizleyecek, çocuklarla ilgilenecek kısacası hayatı sonuna kadar kendileri ile paylaşan bir erkek ister.


  Bu bir kuraldır ve her kadın mutlaka ucundan kıyısından ya da tamamen aynı şeyleri ister. Peki ya erkekler ne ister yada bekler. Ev işlerini tamamen kadına yıkmak ister. İşte bu noktada mutlu bir yuva nasıl olur derseniz cevabı basit. Her iki tarafında isteklerinin % 30’ u gerçekleşir ve geri kalanlar sineye çekilir. Evlilikte istek olmamalı aslında her iki tarafta içinden gelenleri yaparak yuvaya katkıda bulunsa, Bu kadar hayaller içinde evlendiğimiz Erkek yada Kadınla hayatımız kabusa dönmez.

  Kadın evlilikte incelik ister. Kibar, saygılı, nazik bir eş için canlarını feda edebilirler. Bir evde kadın gerçekten düzenin sağlayıcısıdır. Her başarılı erkeğin arkasındaki kadın, dağıtan erkeği toplayan kadındır. Erkek sadece ortalığı değil kafasını da dağıtır. İş hayatında stres yaşayan erkekler özellikle incelik pratik çözüm konusunda eve pek bir katkıda bulunamazlar. İşte bu eksikliği gidermek kadınlara düşmekte. Ya eşini ayılması için uyarır yada gerek kalmadan kendisi çözüm bulup uygular. Bu çözüm bulup uygulama kısmı erkeklerin en hoşuna giden şeydir. Başta söylediğimiz sorumlulukların devredilmesi erkeklere büyük haz verir. Şöyle bir inanış da vardır.

  Erkek ev işlerinin kadının sorumluluğu olarak gördüğü şeylerdir ve bunlar yapıldığı zaman mutlu olup karısını daha çok sever ve bağlanır. Kadın ise bu işlerin birlikte yapılması gerektiğini düşünür ve hangi ev işini yaparsa yapsın eşinin o işte kendisine yardım etmesini ister. Bu kadının, her kocasının yardım etmediği bir ev işi yaptığında kocasından uzaklaşmasına olumsuz düşünmeye başlamasına sebep olur. Görüldüğü üzere bir evin mutluluğu huzuru kadına ve tamamen kadına bağlıdır. Kadın bu huzur ve mutluluk ortamını tek başına kurmak durumunda değildir tabii ki fakat. erkekler bu konularda çok ince düşünceye sahip değillerdir ve yine eşlerinden beklerler bir takım şeyleri. Eğer evinizde huzur istiyor ve bir kadın olarak mutlu bir ev yaşantısı istiyorsanız, eşinize yapabileceğini ve yapmaktan zevk aldığını bildiğiniz şeyleri yaptırmak, geri kalan şeyleri ise kendi sorumluluğunuz olarak değerlendirip yaparken mutsuz olmamak gibi bir yolu seçmelisiniz.
  alıntı​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kadınlar Niçin Evlenir Forum Tarih
Kadınlar Sevdiklerinden ne bekler ne İster? Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 26 Ocak 2017
Bir toplumda kadınların yeterli eğitim almamasının topluma etkileri Eğitim Bilgileri 10 Nisan 2016
Atatürk'ün kadınlara tanıdığı haklar konusundaki görüşleriniz nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey 17 Mart 2016
Kadınlara şiddet konulu kompozisyon Makaleler-Denemeler 4 Kasım 2015
Türk tarihi boyunca kadınların toplumdaki konumu nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş