Kadınlar, Depresyon Nedeniniz Fazla Kilolarınız Olabilir!

'Psikoloji' forumunda maviboncuk tarafından 16 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Kadınlar, Depresyon Nedeniniz Fazla Kilolarınız Olabilir! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bazen fazla kilolarımızı: “Şişmanım fakat mutluyum”, “Aslında ben böyle de güzelim”, “Ben kilolu değilim aslında, sadece balık etliyim” diyerek kendimizi kandırırız.

  Aslında kilo özellikle kadınlar için depresyon sebebi olabilecek kadar önemli bir sorundur. Konunun uzmanları, fazla kilonun bayanlarda depresyonu ortaya çıkaran bir faktör olduğunu söylüyor. [​IMG]

  Doktorlar, kilolu olup da “ben kendimle barışığım” diyen kadınların pek çoğunun doğru söylemediğini belirtiyorlar. kilo almanın depresyona sebep olabileceği gibi bunun tam tersi olarak depresyonda olmanın da kilo almayı tetikleyeceğini söyleyen uzmanlar, kilo almanın büyük bir ihtimalle artan stres ya da duygusal bir sorun neticesinde meydana geleceğini belirtiyorlar. Uzman Dr. Yusuf BÜLBÜL,yemek yemenin pek çok bayan için hem rahatlama hem de kızgınlık kaynağı olabileceğini, sporla arası iyi olmayan ve kilo almaya başlayan bir kadının kesinlikle bir özeleştiride bulunması gerektiğini belirtiyor. Bülbül, durumun kısa bir zaman sonra kısırdöngüye dönüşeceğini ve kilolu olma durumunu daha çok yemek yiyerek karşılık verip spor yapmaktan kaçınarak kiloların daha da artacağını belirtiyor. Depresyon neticesinde kilo alan kadınların antideprasyon hususunda dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Bülbül, depresyon sebebiyle ilaç alan kadınların kilolarını çok iyi takip etmeleri gerektiğini söylüyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kadınlar Depresyon Nedeniniz Forum Tarih
Kadınlar Sevdiklerinden ne bekler ne İster? Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 26 Ocak 2017
Bir toplumda kadınların yeterli eğitim almamasının topluma etkileri Eğitim Bilgileri 10 Nisan 2016
Atatürk'ün kadınlara tanıdığı haklar konusundaki görüşleriniz nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey 17 Mart 2016
Kadınlara şiddet konulu kompozisyon Makaleler-Denemeler 4 Kasım 2015
Türk tarihi boyunca kadınların toplumdaki konumu nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş