Kadınlar Alışverişte Kaç Kalori Yakar

'Diyet Beslenme' forumunda Dine tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kadınlar Alışverişte Kaç Kalori Yakar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Birleşik Krallık'ta yapılan bir araştırmaya göre kadınlar alışveriş yaparken 385 kalori yakıyor ve haftada ortalama 25 saatlerini bu iş için harcıyorlar.


  [​IMG]

  Ülkenin popüler Debenhams mağazaları tarafından yaptırılan ve 2 bin deneğin katıldığı araştırmaya göre indirimi yakalamak için alışverişte yılda toplam 250 kilometreye yakın yol kateden kadınların yarısından biraz fazlası bir alışveriş gününden sonra kendilerini spor salonunda egzersiz yapmaktan daha yorgun hissettiklerini belirtiyor.

  İngiliz basınında yer alan araştırmaya göre kadınların alışveriş sırasında ortalama 47 km yol katetmelerine ve mağazaları taramak için haftada 25 saat harcamalarına karşın erkekler ortalama 24 km yol katediyor ve haftada 50 dakika sarf ediyor.

  Kadınlar alışveriş sırasında doktorlar tarafından tavsiye edilen günlük 10 bin adımın dörtte üçüne yakınını yerine getirerek 7 bin 305 adım atıyor. Araştırmaya katılan 10 kadından 9'u büyük bir alışveriş için eşofman veya rahat ayakkabılar giydiğini açıklarken üçte ikisi bunu geçerli bir sportif egzersiz olarak görmediğini belirtiyor.

  Denek kadınların üçte biri haftada bir kez "ciddi" alışveriş yaptığını 10 kadından 8'i de arkadaşlarıyla gittiğinde daha uzun alışveriş yaptığını ve daha çok gezdiğini kabul ediyor. Kadınların yüzde 45'i de ara ve mola vermeden "yıkılana dek alışveriş" yaptığını söylüyor.

  Araştırmanın verilerine göre haftada iki kez alışveriş yapan kadınların ayda 2 kiloya yakın kilo kaybetmelerini sağlayacak kadar "egzersiz" yapmış gibi olacakları hesaplanıyor. Düşük kalorili bir tatlı üreticisi tarafından bu konuda yapılan bir başka araştırmada da uzmanlar kadınların rafları taradıkları her beş dakikada beş kalori yılda yaklaşık 48 bin kalori yaktıklarını hesap ediyorlar.

  Bunun günlük 1940 kalori alımı tavsiye edilen kadınların 25 gününe bedel olduğu belirtiliyor. 3 bin kişinin katıldığı bu araştırmada da kadınlar ayda 11 kez alışverişe çıktıklarını ve yaklaşık 13 saat harcadıklarını açıklıyorlar. Araştırmacılar 3 saatlik bir alışverişin 495 kalorilik bir Big Mac hamburgeri iki saatlik alışverişin de 283 kalorilik kremalı bir kahveyi yakabileceğini hesaplıyorlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kadınlar Alışverişte Kaç Forum Tarih
Kadınlar Sevdiklerinden ne bekler ne İster? Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 26 Ocak 2017
Bir toplumda kadınların yeterli eğitim almamasının topluma etkileri Eğitim Bilgileri 10 Nisan 2016
Atatürk'ün kadınlara tanıdığı haklar konusundaki görüşleriniz nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey 17 Mart 2016
Kadınlara şiddet konulu kompozisyon Makaleler-Denemeler 4 Kasım 2015
Türk tarihi boyunca kadınların toplumdaki konumu nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş