Kadın ve Picasso Pera'da

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda DeMSaL tarafından 17 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kadın ve Picasso Pera'da konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadın ve Picasso Pera'da - Picasso Perada - Kadın Yönetmenler Programı 2010 - Picasso Filmsel Anlatımlar - Picasso Film Gösterimi
  Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde, Mart ayında “kadın” ve “Picasso” temalı filmler izlenebilecek.


  Pera Müzesi, 9–14 Mart tarihleri arasında İstanbul Cervantes Instituto işbirliğiyle “Kadın Yönetmenler” programına ev sahipliği yapacak.
  İspanya'dan yaratıcı, farklı, kadın bakış açıları üzerine çağdaş filmleri içeren programda yer alan uzun metrajlı ve kısa filmler, özellikle kadınlardan yola çıkarak cinsiyet, cinsellik, toplum baskıları ve sosyal çevreler gibi konuları mercek altına alacak.

  6 Mart 2010[​IMG]
  [​IMG]
  Bu kapsamda “En İyilerim/Lo Mejor de Mi”, “Kısalar/Shorts”, “Eğitimin Sırrı/El Secreto de Educar” ve “Yüzmek/Nadar” filmleri seyirciyle buluşacak.
  Müzede 16–28 Mart tarihleri arasında ise “Picasso–Suite Vollard Gravürleri Sergisi”ne paralel olarak “Picasso: Filmsel Anlatımlar” adlı film programı sunulacak.
  Programda Picasso'nun tutkulu ve renkli dünyasından olduğu kadar sergilenen yapıtlarında da görülen çeşitli temalardan esinlenmiş “Picasso'nun Gizemi/The Mystery Of Picasso”, “Nefret/Contempt”, “Picasso ve Dans/Picasso And Dance”, “Çiçekçi Kız/Pygmalion”, “Picasso: Belgesel/Documentary”, “Arı Kovanının Ruhu/The Spirit Of The Beehive” adlı filmlere yer verilecek.
  Türkçe alt yazılı filmlerin gösterim ücreti ise 3 lira olacak
   

Bu Sayfayı Paylaş