Kabak Çekirdeği Yağının Faydaları Yararları

'Şifalı Bitkiler' forumunda SeLeN tarafından 25 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kabak Çekirdeği Yağının Faydaları Yararları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kabak çekirdeğinin yararları - kabak çekirdeği neye iyi gelir - prostat büyümesine kabak çekirdeği yağı

  Bilim adamlarına göre kabak çekirdeği yağında bulunan phytosterin maddesi mucize sayılabilecek etkilere sahip. Kandaki kolesterolü azaltıyor, prostat büyümesi ve damar kanserine iyi geliyor. Açıkçası bir sağlık bankası.

  Kabak çekirdeği yağı; badem yağına benzeyen özelliklerinin yanı sıra, özellikle taşıdığı çinko ve selenyum türevleri gibi organik minerallerin etkili antienflamatuar (iltihap önleyici) ve antioksidan nitelikleri bu maddelere gerek duyulan tüm sistemik ve cilt rahatsızlıklarına karşı tercih edilmesini sağlamaktadır.

  Kabak çekirdeği yağı direnç sistemini destekler ve toksinlerin etkisini azaltıp, enfeksiyonlu, iltihaplı hastalıklardan koruyabilir. Göz çevresine sürüldüğünde yaşlanma etkilerini azaltmaktadır.

  Yapılan araştırmalar, kabak çekirdeğinden elde edilen kabak çekirdeği yağının prostat büyümesini yavaşlattığı hatta önlediği ortaya konmuştur.

  Kalın bağırsak kanseri riskini de önemli oranda azaltan etkisi olduğu tespit edilen kabak çekirdeği yağında bulunan doymamış yağ oranı yüksekliğini; kandaki trigliseridleri düşürüyormuş.

  Kabak çekirdeğinin faydaları bu kadarla da kalmıyor. Bu yağda bol oranda E vitamini de varmış. Bilindiği gibi E vitamini de hücre zarının okside olarak erken bozulmasına engel olan ve dolayısıyla hücre zarı ve hücrelere sağlıklı bir etkiye sahiptir. Bu maddeyi yeterli oranda aldınız mı geç ihtiyarlıyor ve ihtiyarlığınızda sağlıklı bir ihtiyarlık dönemi geçiriyorsunuz.


  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kabak Çekirdeği Yağının Forum Tarih
Kabak Çekirdeği Yağının Faydaları Şifalı Bitkiler 11 Mart 2012
Kabak çekirdeği bağırsak kurdunu düşürüyor Şifalı Bitkiler 15 Aralık 2009
Çocuklarda kabakulak belirtileri tedavisi Çocuk Sağlığı ve Bakımı 24 Haziran 2015
Kabak Kızartması Tarifi Yapılışı Mutfağımız Yemeklerimiz 21 Temmuz 2012
Cevizli ve Tahinli Kabak Salatası Tarifi Yapılışı Kebaplar ve Salatalar 11 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş