Kaşbıyıklar Köyü Seben Bolu

'Bolu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 31 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kaşbıyıklar Köyü Seben Bolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kaşbıyıklar köyü bilgileri - kaşbıyıklar köyü resimleri - kaşbıyıklar köyü tanıtım  Kaşbıyıklar, Bolu ilinin Seben ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köy üç mahalleden oluşmaktadır. Kaş, Bıyıklar ve Muslar mahalleleri. Şu anda Bıyıklar köyünde yaşayan sayısı 1 kişidir. Diğer iki mahallede 15-20 aile yaşamaktadır. Yaşayanların çoğu yaşlı katagorisindeki insanlardır. Gençler Bolu iline ve Diğer illerimize göç etmişlerdir
  Kültür

  Köyümüzün kültürü hakkında aşağıdaki linkten gerekli biligileri alabilirsiniz.
  Coğrafya

  Bolu iline 68 km, Seben ilçesine 14 km uzaklıktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 148
  1997 103
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır. Bıyıklar Köyü Orman Kooperatifi Başkanlığını Ali AK yapmaktadır. Kooperatifin ilk kurucu başkanlığını Ergün AK yapmıştır. Kendisine böyle hayırlı bir kooperatifin kuruculuğuna ön ayak olduğu için teşekkür ederiz. Yeni başkana başarılar dileriz. Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:


  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş