Kaş almak özen ister

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 10 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kaş almak özen ister konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kaşlarınız yüzünüzün ifadesini ve bakışlarınızın derinliğini doğrudan etkiler. İdeal kaş şeklini bulmak, kaşları kolayca almak ve güçlendirmek aslında çok zor değil. Kaşlarınızı almaya başlamadan önce acıyı azaltmak ve kızarıklığı önlemek için kaşlarınızın üzerinde buz gezdirin. İdeal kaş şeklinizi bulmak için bir kalem ya da cetvelden yardım alabilirsiniz. Cetveli ağız kenarınızın üzerine koyun ve dikey olarak burun kanadınıza doğru uzatın.

  Mesafeler eşit olmalı
  Cetvelin kaşınıza değdiği nokta kaşlarınızın başlaması gereken yerdir. Cetveli burun kanadınızdan yatay olarak göz kenarına doğru uzatın. Cetvelin değdiği yer kaşınızın bitmesi gereken noktadır. Kaşınızın başlangıç noktası, bitiş noktasından daha uzun olmalıdır. Kaşınızda çizeceğiniz en yüksek kavis yaklaşık olarak göz bebeğinizin kenarıyla orantılı olmalıdır. İki göz arasındaki mesafe ve iki kaş arasındaki mesafe birbirine eşit olmalıdır. Aksi halde yüzünüzdeki ifade değişebilir. Kaşlarınızı alırken ucu kıvrık bir cımbız kullanın. Almak istediğiniz kaşları cımbızla tutup tek tek çıkış yönüne doğru çekin. Kaşlarınızı aldıktan sonra şeklini belirginleştirmek için, göz kalemiyle kısa kesikler halinde boyayarak kaş makyajı yapabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaş almak özen Forum Tarih
Tweezerman cımbız ile kaş almak Güzellik & Bakım 22 Mart 2010
Hinduizm kast sistemi kısaca Diğer Dinler İnançlar 18 Şubat 2017
10 Kasım sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
15. yüzyılda yaşayan bir kaşif olsaydınız keşif gezisine çıkarken yanınıza ne alırdınız kısaca Sorular ve Cevaplar 8 Şubat 2017
Coğrafi keşiflere katılan kaşiflerin çoğunun Avrupalı olmasının sebepleri kısaca Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş