Kaş Alma Yöntemleri

'Güzellik & Bakım' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 8 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kaş Alma Yöntemleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cımbızla kaş alma Eğer çok gür ve sık kaşlarınız yoksa, cımbız yardımıyla kaş almak sizin için en uygun seçim. Cımbızla tek tek alınan kıllar yanlış bölgeden kıl çekmeyi engelliyor.

  Balmumu-Parafin Koyu renk ve kalın telli kaşlara sahipseniz parafinle bu işlemi gerçekleştirmek tam size göre. Almak istediğiniz bölgeye spatula yardımıyla süreceğiniz ince parafinle kaşlarınızı bir kerede alabilirsiniz. Bu yöntem, kaşları daha geç çıkarıyor.

  İple kaş alma Elinize aldığınız 50 santimetre kadar uzunluğundaki ipin bir kısmını parmağınıza dolayın. Fazla olan kısmını ise çapraz hale getirin ve kaşlarınızın üzerine yerleştirerek tek tek almaya başlayın.

  Tüy dökücü kaş alma Çok ince bir şekilde ürünü kaşınızın altına sürün. Birkaç dakika beklettikten sonra tüy dökücüyü pamuk yardımıyla silin. Diğer yöntemlere göre daha kısa sürede kaşları çıkartıyor.
   

 2. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  En riskli şeylerden biridir yanlış alınmış kaşlar… Bir anda yüzünün ifadesi değişebilir, halk arasında “kaşım küstü” şeklinde tabir edilen felaket gerçekleşir ve alınan yerden kaş çıkmaz!

  O yüzden kaşınızı mutlaka uzman birine aldırmalısınız. “İlle de ben alacağım” diyorsanız önce yazımızı okuyun.
  1) Kaşlarınızı bir fırça yardımıyla düzeltin ve yukarı doğru tarayın. Eğer kaşlarınız düzse aşağıya doğru tarayın. Küçük bir makasla normal uzunluğa ulaşıncaya kadar kıslatın. Böylece gerçek kaş şekliniz ortaya çıkacaktır.  2) Kaşınızın tam ortasını kalem yardımıyla belirleyin. Kalemi burnuzun hemen yanında ve dik bir şekilde tutun. Kalemin dışında kalan kısım burnunuzun geniş görünmesine neden olur.  3) Kalemi göz bebeğinizin önünde tutun. Kalemin ucunun gösterdiği nokta, kaşınızın kavisli olması gereken yerdir.  4) Kalemi bir ucunu burnunuzun kenarına diğer ucunu gözünüzün kenarına gelecek şekilde tutun. Kalemin ucunun gösterdiği nokta kaşınızın bitmesi gerektiği noktadır.  5) Beyaz bir kalem kullanarak alınacak olan kaşların yerini belirleyin. Beyaz renk, kaşın koyu görünmesini sağlar. Böylece alırken size kolaylık olur.  6) İki kaşınızın arasını ağda yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu hem daha hızlı hem de daha kolay bir yöntemdir. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın ve çekin.  7) Beyaz renkli kısımda bulunan fazla tüyleri cımbız yardımıyla alın.  8) Son olarak cildinizde bir buz küpünü 5-6 dakika bekletin. Böylece kızarıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.
   

 3. UquR

  UquR Üye

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaş Alma Yöntemleri Forum Tarih
Bayanlar! Kaş Alma Yöntemleri Okuyun Daha Güzel Görununun Güzellik & Bakım 22 Ağustos 2008
Soğuk Kaşıkla Gelen Gençlik Güzellik - Genç Kalmanın Sırları Güzellik & Bakım 27 Kasım 2010
Yazar Kasa Aylık Raporu Alma Muhasebe 16 Eylül 2010
Selalmaz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Kastamonu Daday Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Akılçalman Köyü Daday Kastamonu Kastamonu Tanıtımı 15 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş