Kaşıkcışeyhler Köyü Göynük Bolu

'Bolu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 31 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kaşıkcışeyhler Köyü Göynük Bolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kaşıkcışeyler köyü bilgileri - kaşıkcışeyler köyü tanıtım  Kaşıkçışeyhler, Bolu ilinin Göynük ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

  neden olmasın adı üzerinde bizim orası orman köyü oldugundan dolayı ve çok eskıden kaşıkla ugraştıklarından kaşıkçışeyhler köyü olrak kurulmuştur ve vazgeçilmez bir yerdir benim için hatta gittigimde fotograflarını çekip eklemek istiyorum bütün hemşerilerime selamlar (mangal)
  Aynı duygu vedüşüncedeyim.Köy ismi kaşıktan gelmektedir.Çünkü hala elsanatları devam etmektedir.Kaşık ve diğer ağaç işleri için örnek:Köse,Boztaş,Kadı,Muhsin ve diğerleri.Bütün Kaşıkcılılara selam. (fırat)


  Kültür

  Köyün gelenek, görenekleri hakkında bilgi yoktur. Meşhur Yemekleri:Keşkek baş yeme-ğimizdir.Ancak hazırlaması zordur.Özel günlerde yapılır.Hacet Bayramında yapılan tere-yağlı,etli bulgur pilavı. Mantı çeşitleri de meşhurdur.(Zahmetlidir)
  Coğrafya

  Bolu iline 140 km, Göynük ilçesine 40 km uzaklıktadır.Sakarya'ya 83km ve Taraklı İlçesine 18km'dir
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 237
  1997 236
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve [hayvancılık|ve tavukçuluk,a dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol stabilize yol olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş