Kağılcık Köyü Karamanlı Burdur

'Burdur Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kağılcık Köyü Karamanlı Burdur konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kağılcık köyü bilgileri - kağılcık köyü tanıtım - kağılcık köyü resimleri  Kağılcık, Burdur ilinin Karamanlı ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
  Coğrafya
  Burdur iline 55 km, Karamanlı ilçesine 5 km uzaklıktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, yükseltiden dolayı karasal iklimdir. Kış ayları soğuk, yaz ayları da sıcak ve kurak geçmekle beraber, bağlı bulunduğu Burdur ilinden daha kuru bir havası vardır.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 623
  1997 639
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Son yıllarda artmaya başlayan mermercilik faaliyetleri sayesinde köyün çevresinde mermer ocakları açılmıştır. Köy kalkınma kooperatifi mevcuttur.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır, okul öncesi çocuklar için okul öncesi eğitimin verildiği kreş mevcuttur ve 1-3 sınıfa kadar öğrenciler Kağılcık Köyü Muammer Aygün İlköğretim Okulunda eğitim görmektedir. Köyün içme suyu şebekesi vardır . Köyün kanalizasyon sistemi vardır.Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı yoktur fakat sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Köyün ayrıca 5 tane lojmanı vardır.
  [​IMG]

  kaynak/ yerel net / vikipedi / özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş