Kızma Birader 2.0 Download

'Ücretsiz Oyunlar (Free)' forumunda Siraç tarafından 17 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kızma Birader 2.0 Download konusu Kızma Birader 2.0 Download

  Sürüm : 2.0

  Boyut : 1.7 Mb

  Kullanım İzni : Reklamlı (Adware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows 98/Me/2000/XP

  Üretici Firma : Rad Oyun Yapım


  Tanıtım:
  Kızma Birader 2.0, JAVA programlama diliyle yazılmış basit bir tahta oyunudur. Çoğu kişinin bildiği Kızma Birader oyununun bilgisayar versiyonudur. Dağıtımı ücretsizdir.

  Kızma Birader 2.0, iki Bilkent'li üniversite öğrencisi tarafından, tamamen kendilerinin kodlamış olduğu bir bilgisayar oyunudur. Kullanıcıyla veya bilgisayara karşı oyun oynama imkanı tanımaktadır. Kolay kullanımı, kolay arayüzü ile eski versiyonlarına göre epey ilerleme kaydedilmiştir. Yaklaşık 6000 satır Java kodundan oluşmaktadır. Java yüklü her bilgisayarda (Windows-Linux-Apple) çalışabilir. Türkçe İngilizce Almanca ve Fransızca olmak üzere dört dilde oyun imkanı sunmaktadır.
  Oyun bildiğimiz Kızma Birader'in aslına uygun olarak oynanmaktadır. 1-2-3 veya 4 kişilik oynanabilinir. Amaç kalenizdeki 4 taşınızı, sizin için ayrılan yere yerleştirmektir. Bunun için saat yönünde tam bir tur atmalısınız. Kaleden taş çıkarmak 6 atmakla olur. Oyunda "Zar At" kısmına bastığınızda zar atarsınız. Gelen zar sayısı kadar ilerlersiniz. Zarı attıktan sonra taşlarınızın üzerine tıklarsanız, oyun size mümkün olan kareleri gösterecektir. Gideceğiniz yere tıklayıp taşınızı götürürsünüz. Oyunun sadece fare ile oynanabiliyor olması, kullanımı kolaylaştırmıştır. Kaleden, kendi yerine taşlarını ilk götüren oyuncu oyunu kazanır. Ayrıca, zarını 6 atan oyuncu, tekrar zar atma şansı elde eder. Oyunda 10 adet renkten istediğinizi alabilir, bilgisayarın zorluk, hız ayarlarını yapabilirsiniz.


  [​IMG]


  Kızma Birader 2.0
   
  Son düzenleme: 14 Nisan 2011
Yükleniyor...
Benzer Konular - Kızma Birader Download Forum Tarih
Boardgames (Tavla, Satranç, Dama, Kızmabirader v.b) S60v3 OS9.1 Sis Sis Uzantılı Oyunlar 6 Ekim 2009
Kızma Birader Flash Oyunu Oyna Flash Oyunlar 5 Haziran 2009
Don't Get Angry 2 Kızma Birader oyunu indir Küçük Çocuk Oyunları İndir 27 Ağustos 2008
Kızmakla İlgili Deyimler, Kızmak Deyimleri Atasözleri & Deyimler 28 Ekim 2011
Kızmakla İlgili Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 22 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş