Kızını öldürdü, "hakim neden yargılanıyor" dedi

'Yurt Dışı Haberler' forumunda Dine tarafından 27 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kızını öldürdü, "hakim neden yargılanıyor" dedi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İngiltere, ağır bir hastalık geçiren kızının intihar etmesine yardımcı olan 55 yaşındaki anne Kay Gilderdale'i konuşuyor.


  [​IMG]

  Gilderdale, yapılan yargılama sonucunda bu hafta içinde cinayet suçlamalarından suçsuz bulundu. Jürinin kararını açıklamasının ardından davanın hakimi, annenin zaten cinayete yardımcı olmak suçunu itiraf ettiğini belirterek, cinayetten yargılanmasının gereksiz olduğuna dikkat çekti.

  Yargıç Justice Bean, açıklamasında, "Genellikle jürinin kararı üzerine görüş bildirmem ancak bu davada alınan karar, sağduyuyu, namusu ve insanlığı temsil ediyor. Bu nedenle bu tarz davalarda kararın halk jürisine bırakılması çok önemli" diye konuştu.

  Yargıç, cinayete yardımcı olmak suçu nedeniyle Gilderdale'in şartlı tahliyesine karar verdi.

  Gilderdale hakkındaki dava, cinayet işlemekten açılmıştı. Zaten 55 yaşındaki anne de kızının intihar etmesine yardımcı olduğunu itiraf etmişti.

  Ancak savcılık bu itirafa rağmen cinayet suçlaması yöneltti. Bu dava, İngiltere'de ötenazi ve ağır hastaların ölümüne yardımcı olmakla ilgili tartışmaları yeniden alevlendirdi.

  Gilderdale'in kızı Lynn, 17 yıl boyunca kronik yorgunluk hastalığı ME nedeniyle yatağa mahkum bir hayat yaşadı. Lynn, annesine artık acı çekmek istemediğini söyleyerek, intihar etmesine yardımcı olmasını istedi.

  Verdiği zor kararı Gilderdale mahkemede gözyaşları içinde anlattı. Acılı anne, "Paramparça oldum. Bir yandan kızımın arzusunu yerine getirmek istiyorum, diğer yandan da dayanılmaz bir acı çekiyordum.


  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kızını öldürdü hakim Forum Tarih
17 yıl baktığı kızını morfinle öldürdü Yurt Dışı Haberler 10 Aralık 2008
Anasına bak kızını al kompozisyon anlamı şiir Makaleler-Denemeler 13 Ağustos 2013
Ucuna Bak Bezini Al, Anasına Bak Kızını Al Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 10 Şubat 2012
Kızını Dövmeyen Dizini Döver Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 21 Aralık 2011
Şiir İkizini Arar Kitabı - Atilla Birkiye Kitap, Resim ve Dergi 21 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş