Kızıltepeliler 43 Derece Sıcakta Yağan Yağmurla Serinledi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 18 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kızıltepeliler 43 Derece Sıcakta Yağan Yağmurla Serinledi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kızıltepeliler 43 Derece Sıcakta Yağan Yağmurla Serinledi


  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde etkili olan sağanak yağmur, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havadan bunalan vatandaşları kısa süreliğine de olsa serinletti.

  Termometrelerin 43 dereceyi gösterdiği öğle saatlerinde aniden başlayan sağanak yağmur ilçe halkını sevindirdi. Yaklaşık 20 dakika süren yağmura aldırış etmeyen çocuklar, yağmurun altında oynamaya devam etti.
  Vatandaşlar, yağmurun etkisiyle aniden serinleyen havaya sevinirken, bazı vatandaşların işyerlerinin saçaklarının altına sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştıkları gözlendi.
  Yağmura aldırış etmeden ıslanan vatandaşlardan Kadir Üründü, doğanın güzel bir sürpriziyle karşılaştıklarını belirterek, "Bir tarafta 43 derecelik hava sıcaklığı bir diğer taraftan ise sağanak halinde yağan güzel bir yağmur. Çok güzel bir doğa olayını hep birlikte yaşıyoruz. Buna dünyanın hiç bir yerinde rastlayamazsınız." dedi.
  Öte yandan yağmura hazırlıksız yakalanan Kızıltepe Buğday Pazarı'ndaki çok sayıda esnaf, dükkânlarının önünde beklettiği yeni hasat hububatın kısmen de olsa zarar gördüğünü söyledi.

  mardinnethaber.com
   

Bu Sayfayı Paylaş