Kızıltepe'de Mahalle Sayısı 16''ya Çıkarıldı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kızıltepe'de Mahalle Sayısı 16''ya Çıkarıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mahalle Sayısı 10'dan, 16''ya Çıktı

  Kızıltepe Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda ilçede bulunan mahalle sayısı 10 dan 16 ya çıkarıldı.

  Yeni kurulan mahallelere verilen 4 Nisan, Medya, Dunaysır, Mezopotamya, Aşiti ve Şehitlik isimleri oy birliğiyle karar verildi.

  Kızıltepe’de bazı mahallelerin büyümesiyle birlikte kamu hizmetinin kolaylaşması amaçlanan karar doğrultusunda, Yeni Mahalle, Tepebaşı Mahallesi, İpek Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Turgut Özal Mahallesi’nin her birinin ikiye ayrılması ve Atatürk Mahallesi’nden Vatan Caddesi’nin batısında kalan kısmın Atatürk Mahallesi’nden ayrılarak Cumhuriyet Mahallesi’ne katılması ile Koçhisar Mahallesi ve Ersoylu Mahallesi’nin her birinden bir kısmın ayrılarak ayrılan iki kısmın birlikte bir mahalle olması kararı verildi.

  Kararla birlikte Yeni Mahalleden ayrılacak olan mahalleye Dunaysır Mahallesi, Koçhisar Mahallesinden ayrılacak olan mahalleye Mezopotamya Mahallesi, Tepebaşı Mahallesinden ayrılacak olan mahalleye 4 Nisan Mahallesi, İpek Mahallesinden ayrılacak olan mahalleye Şehitlik Mahallesi, Atatürk Mahallesinden ayrılacak olan mahalleye Aşiti Mahallesi ve Turgut Özal Mahallesinden ayrılacak olan mahalleye de Medya Mahallesi isminin verilmesi kararlaştırıldı.

  Halka daha iyi hizmet vermek için mahalle sayısını artırdıklarını belirten Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Şerife Alp, ilçe nüfusunun artmasıyla birlikte mahalle sayısının yetersiz kaldığını belirterek, mahallelere hizmet götürülmesi açısından yeni mahallelerin kurulması kararını aldıklarını belirten Alp, “İlçemizin mahalle sayısı 10 iken 16’ya çıkarma kararı aldık. Biz bu kararı mahalle muhtarlarıyla, mahalle çalışanları ve mahalledeki vatandaşlarımızla birlikte aldık. Mahalle meclisinde bu ay aldığımız toplantıda da bunu karara dönüştürdük. Kararımızı bu hafta içerisinde kaymakamlığa gönderdik. Kaymakamlığın onayıyla birlikte yeni oluşan mahallerle birlikte seçime gidilecek. Ve mahallelere daha sağlıklı hizmet götürme konusunda ciddi bir başlangıç yapmış olacağız, bu sene belediye olarak ciddi projelerimiz var. Umuyorum halkımız bundan sonra daha fazla hizmetlerden yararlanacaktır. Kızıltepe halkının bu karardan memnun kalacağına inanıyoruz.” dedi.
  [​IMG]
  [​IMG]


  Kaynak:kiziltepeajansi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kızıltepe'de Mahalle Sayısı Forum Tarih
Mardin Kızıltepe'de Yıkılma tehlikesi geçiren okul! Mardin Tanıtımı 17 Aralık 2010
Kızıltepe'de Açılması İstenen Yükseköğretim Bölümleri Belirlendi Mardin Tanıtımı 8 Mayıs 2010
Cemil İpekçi Kızıltepe'de Tasarım Kursları Açıyor Mardin Tanıtımı 8 Mayıs 2010
Türkiye'nin En Büyük Hububat Merkezi Kızıltepe'de Kurulacak Mardin Tanıtımı 31 Mart 2010
Eşrefpaşalılar Filmi Kızıltepe'de ilgi gördü Mardin Tanıtımı 9 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş