Kızıltepe zabıta müdürlüğü, sağlık ekipleri ile ortaklaşa kaçak et denetimi yaptı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kızıltepe zabıta müdürlüğü, sağlık ekipleri ile ortaklaşa kaçak et denetimi yaptı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kızıltepe zabıta müdürlüğü, sağlık ekipleri ile ortaklaşa kaçak et denetimi yaptı.


  Sabahın erken saatlerinde başlayan kaçak et denetiminde kentin değişik semtlerinde bulunan kasap işyerlerine ani baskınlar yapıldı.
  Kızıltepe belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile beraber Tarım bakanlığı sağlık Müdürlüğü'nden iki veteriner hekimin de katıldığı denetimlerde bazı kasapların kaçak et kesimi yaparak halka sattığı belirlendi.
  Kaçak et kesiminden ayrı olarak ilçeye dışarıdan getirilen ve sağlıksız ortamlarda kesilen, sağlığa uygun olmayan ortamlarda saklanan ve bir kısmı Suriye’de getirilen kaçak etler imha etmek amacıyla el koyan Belediye Zabıta ekipleri, kaçak et kesimleri ile mücadeleyi sürdüreceklerini belirttiler.
  Konuyla ilgili olarak Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Çakı yaptığı açıklamada, "hiçbir şekilde kaçak etlerin kesilip satılmasına müsaade edilmeyecek. 24 saat denetimlerimiz sürüyor, halkımızın sağlığı için her türlü tedbiri alıyoruz, Halkımızdan kaçak et ve diğer sağlıksız gıdalarla ilgili bizlere yardımcı olması işimizi kolaylaştırır.
  Bilinçli bir tüketici kitlesinin oluşması ile bu tür manzaraların azalacağını umuyoruz, kasap esnaflarımızı bir kez daha uyararak gerekli ikazları yaptık ve kaçak et bulunduranlara tutanaklar düzenledik. Ekiplerimiz kentin her yanında bilhassa gıda satışı ve üretimi yapan işyerlerini sıkı bir takip altına almış durumdadır. Ayrıca bazı kasap esnaflarımızın işyeri temizliğine de önem vermedikleri ve sağlıksız ortamlarda satış yaptıkları gözlemlendi. Bunun için esnafımızı daha dikkatli olmaya ve halka sağlıklı satış yapmaya çağırıyoruz. Zabıta ve veteriner müdürlüğü ekiplerimiz denetimlerini sıklaştırarak, kurallara uymayanlara göz açtırmayacaktır" Dedi.


  mardinx.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kızıltepe zabıta müdürlüğü Forum Tarih
2016 Kızıltepe nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Kızıltepe Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
2013 Kızıltepe Merkez Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Yılı Kızıltepe Nufusu Kaçtır Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Kızıltepe Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş