Kızıltepe Kaymakamı Osman Tunç Dicle Kalkınma Ajansı Personeline Seminer Verdi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 28 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kızıltepe Kaymakamı Osman Tunç Dicle Kalkınma Ajansı Personeline Seminer Verdi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Kızıltepe Kaymakamı Osman Tunç Dicle Kalkınma Ajansı ( DİKA ) personeline; Yörenin Sosyal Kültürel ve Ekonomik Sorunları ile Çözüm Önerileri: Kızıltepe Örneği konulu seminer verdi.
  Kızıltepe İlçe Kaymakam Osman Tunç bölgenin dinamikleri ve toplumsal yapısıyla ilgili deneyimlerini paylaşırken Ajans personelinin dikkat etmesi gereken noktalara değindi.
  Kızıltepe’deki sorunlara değinen Tunç; toplumsal olayların temelinde toplum ve devlet arasındaki sevgi eksikliği ve uygulanan yanlış politikalar var dedi. Hukuka uygunluğun artık yükselen değer olduğuna ve hukuk dışı tutumlara tahammülün kalmadığına değinen TUNÇ; sevgi ve zamanla sorunların çözüleceğine inandığını belirtti. Yeni nesillere duyduğu güvenin altını çizen Kaymakam Osman Tunç, Dicle Kalkınma Ajansı’nın kurulmasıyla birlikte bölgede ileriye dair umutların ekonomik anlamda arttığını kaydetti.
  Daha sonra ajans personeline başarı dileklerinde bulunan Kızıltepe Kaymakamı Osman Tunç'a Dicle Kalkınma Ajansı tarafından kendisine plaket takdim edildi.

  Kaynak:kiziltepeajansi
   

Bu Sayfayı Paylaş