Kıyafetleriniz için pratik cozumler

'Pratik Bilgiler' forumunda NeslisH tarafından 15 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kıyafetleriniz için pratik cozumler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uzun uğraşlar sonucu tam vücudunuza oturan bir kot pantolon aldınız ancak bir süre sonra fermuarı sıkıştı ve açılmıyor. En sevdiğiniz beyaz tişört çimen lekesi oldu. Paniğe kapılmayın! Her sorunun çözümü de vardır.

  [​IMG]

  Kot pantolon, etek, kumaş pantolon gibi fermuarlı kıyafetlerde kalan deterjan tortuları bozulmasına neden olabilir. Elbette ki bunun da çözümü var. İhtiyacınız olan sadece bir kurşun kalem. Fermuarın üzerini kurşun kalemle bastırarak çizin ve kolayca açın. Ayrıca, kot pantolonlarınızın renginin solmaması için mutlaka tersten yıkayın. Koyu renkli kot pantolonunuzu ilk kez yıkayacaksınız makinenizin deterjan gözüne bir miktar tuz ekleyin.
  Beğenerek aldığınız triko kazak yanlış yıkama yöntemlerinden sonra deforme olabilir. Kazağınızı mutlaka ılık suda yıkayın. Şeklinin bozulmaması için hafifçe sıkarak fazla suyunu alın. Gardıroba kaldırırken triko kazaklarınızı askıya asmak yerine katlayarak saklayın. Böylece omuz kısımlarında askı izi oluşmasını ve sarkmasını önleyebilirsiniz.
  Üzerinizde beyaz tişörtünüz çimenlere uzanıp, güzel bir piknik yaptınız. Eve döndüğünüzde tişörtünüzün çimen lekesi olduğunu gördünüz. Eğer çamaşır suyuna dayanıklı bir tişörtse önce lekenin olduğu bölgeye deterjan döküp ovun. Ilık su ve bir miktar çamaşır suyunu karıştırın. Tişörtünüzü bu karışım içinde bekletin. Duruladıktan sonra çamaşır makinesinde yıkayın.
  Ayakkabı ve kıyafetlerinizde oluşan çamur lekelerini temizlemek için hemen müdahale etmemek gerekir. Islak çamur lekesini ıslak bezle bastırarak silmeye çalışmak lekenin daha derinleşmesine neden olur. Öncelikle lekenin iyi kurumasını beklemelisiniz. Beklemek için vaktiniz yoksa saç kurutma makinesiyle lekeyi kurutabilirsiniz. Kurumuş çamur lekesini elbise fırçasıyla iyice ovarak çıkarabilirsiniz. Kalan leke izini ise nemli bir bezle silerek ya da çamaşır makinesinde yıkayarak yok edebilirsiniz.
  Yeni aldığınız ayakkabılar hoş olmayan kokular üretebilir. Bu önemli sorunu çözmekse çok basit; pamuğun üzerine bir miktar alkol dökün. Ayakkabınızın içini alkollü pamukla silin.
  Deri montunuz kullanılmadığı zamanlarda sertleşebilir, rengi matlaşabilir. Güzelliğiniz için kullandığınız hint yağını kıyafetleriniz için de kullanabilirsiniz. Pamuğun üzerine bir miktar hint yağı döküp deri montunuzun sertleşen bölgelerini silin. Montunuz ilk gün ki kadar yumuşak ve parlak olacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kıyafetleriniz için pratik Forum Tarih
Kıyafetleriniz için 6 Pratik Çözüm Pratik Bilgiler 9 Mayıs 2009
Kiyafetleriniz Icin Pratik Bilgiler Pratik Bilgiler 2 Aralık 2008
Kıyafetlerinizi Ünlüler Taşısın - Askı Yapımı - Askı Nasıl Yapılır Hobiler Ve Videolar 6 Nisan 2010
Kıyafetlerinizin Ömrünü Uzatın. Populer markalar & Moda 2 Aralık 2009
Kıyafetlerinize Göre Sütyen Bağlama Şekilleri Populer markalar & Moda 21 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş