Kıyafet denemeye son ! - Dijital soyunma kabinleri geliyor !

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kıyafet denemeye son ! - Dijital soyunma kabinleri geliyor ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kıyafet denemeye son !

  Artık mağazada görüp hoşunuza giden kıyafetleri üzerinize giymeden de deneyebileceksiniz.

  IBM firmasının geliştirdiği “Dijital yardımcı” sistemi sayesinde, mağazalarda alışveriş yapmak dijital ortamda daha keyifli hale gelecek.
  IBM'den yapılan açıklamaya göre, mağazalarda yaşanan sıkıntıların çözümü için geliştirilen sistem sayesinde, mağazalarda kıyafet denemek için kabinlere giren müşteriler, kiokslar yardımıyla istedikleri ürünün renk, beden ve kumaş özelliklerini öğrenebilecek, bulamadığı ürünü internetten sipariş verebilecek.
  Sistemin yaygınlaşmasıyla mağazalar, deneme kabinlerinin içinde yer alacak, sesle etkinleşen dokunmatik ekranlı kiosklar da dahil olmak üzere, dijital alışveriş yardımcılarıyla donatılacak.
  Dijital yardımcı ile alışveriş yapılırken müşterilerin, deneme kabinine çok defa girip çıkmasına, doğru rengi veya bedeni bulmak için rafları karıştırmasına, satın aldığı giysiye uygun aksesuar aramasına gerek kalmayacak.
  Mağazadaki satış sorumluları, denemek için aldığı giysiyle ilgili değişiklik isteğini, kabindeki kiosk aracılığıyla bildiren müşterinin seçtiği ürünü kendisine götürebilecek. Müşteri, denediği ürünle uyumlu giyim ve aksesuarları da kiosktan öğrenebilecek. İstediği ürünleri mağazada bulamazsa, dijital alışveriş yardımcısını kullanarak internetten satın alabilecek ve hepsinin evine gönderilmesini sağlayabilecek. Dijital alışveriş yardımcısı, müşterinin aradığı ürünlerin civardaki hangi mağazalarda bulunduğunu söyleyip, onun adına ayırtılmasını sağlayabilecek.

  Sistemin pilot uygulaması, Almanya'nın Essen kentindeki Galeria Kaufhof mağazalarında başladı. Pilot program kapsamında, erkek giyim bölümündeki yaklaşık 30 bin adet ürün, yüksek frekanslı etiketlerle donatıldı. Çalışanlar, etiketlerden gelen sinyalleri takip ederek, müşterilerinin aradıkları ürünleri kolayca buluyor ve gözde ürünlerin raflardan eksilmemesini sağlıyor.
  Mağazanın deneme kabinlerinde bulunan cihazlar, etiketli giysileri tanıyarak fiyatlarına, kumaşlarına ve bakım yönergelerine ilişkin bilgiler sunuyor.
  Sistemin yaygınlaşması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kıyafet denemeye Dijital Forum Tarih
Avrupalı bir ressam neden bir Avrupalı'yı türk kıyafetleri içinde çizmiştir kısaca Sorular ve Cevaplar 6 Şubat 2017
Kıyafetinizle karşılanır konuşmanız ve bilginizle uğurlanırsınız nedir kısaca açıklaması Edebi Türler Halk Edebiyatı 7 Aralık 2016
Avrupalı ressam neden bir avrupalıyı türk kıyafetleri içinde çizmiştir? Sorular ve Cevaplar 27 Ekim 2016
Kalıp kıyafetle adam olunmaz ne demek anlamı Atasözleri & Deyimler 1 Mayıs 2015
sunnet davetiyesi ve kıyafetleri psd Photoshop Arkaplanlar 14 Mayıs 2014

Bu Sayfayı Paylaş