Kıvanç Tatlıtuğ(Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? - Kıvanç Tatlıtuğ Hakkında)

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kıvanç Tatlıtuğ(Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? - Kıvanç Tatlıtuğ Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Adı Soyadı : Kıvanç TATLITUĞ
  Doğum Tarihi : 27 - 10 - 1983
  Doğum Yeri : Adana
  Eğitim : Lise


  27 Ekim 1983’te Adana’da, beş çocuklu ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, ortaokulu Yenice Özel Çağ Lisesi’nde okumuş. Adana’dayken Fiskobirlik, Güney Sanayii, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübü’nde basketbol oynamış.

  1997’de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte Adana’dan İstanbul’a taşınmış. İstanbul Kalamış Lisesi’nden mezun olan Kıvanç’ın aklı fikri basketboldaymış.

  Tek hayali NBA’de basketbol oynamak olduğu için Ülkerspor’dan gelen cazip teklifi hemen kabul etmiş ve orada iki yıl forma giymiş. Sonra bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçe’de oynamış. Ancak dönüş yaptığı Beşiktaş takımında sakatlanması tüm hayallerini suya düşürmüş ve profesyonel basketbol hayatına son vermiş.

  O dönemlerde yakın çevresinin sürekli fiziğine iltifatlarda bulunduğunu, model olması için kendisini yönlendirmeye çalıştığını söylüyor Kıvanç Tatlıtuğ. O ise bunlara hiç kulak asmamış. Ta ki annesinin yaptığı sürprize kadar!

  Annesi, Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında ‘Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?’ ilanını görünce, Tatlıtuğ’un yanında bulunan bir fotoğrafını göndermiş. İlan verilen şirketten kendisini aradıklarında şaşkına dönmüş ama teklifi de kabul etmiş. ‘Ben sporcuyum ne işim olur mankenlikle’ derken bir anda kendini defilede bulmuş. Daha sonra gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç, işin hoşuna gitmesiyle bu mesleğe profesyonel olarak başlamış. ‘Annemin beni model yapma hayali hep vardı.’ diyor Kıvanç.

  İki yıl bir ajansla çalıştıktan sonra 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında önce Türkiye, sonra dünya birincisi olmuş Kıvanç Tatlıtuğ.

  Sonrasında da Fransa günleri başlamış. Paris’teki Success Ajans’tan gelen teklifle bütün eşyalarını toplayıp, Paris’e yerleşmiş. Burada mesleğini 1,5 yıl sürdürmüş.

  Paris'teyken, ajanstan gelen telefonda, dizi tekliflerinin had safhaya ulaştığını söylemişler. Küçüklüğünden beri sinema ve televizyona ilgisinin olduğunu, mutlaka bir yerinde bulunmak istediğini ama o zamanlar ‘Ben manken olacağım, sonra dizi çekeceğim.’ gibi hayallerinin olmadığını da sözlerine ekleyen Kıvanç Tatlıtuğ, senaryoları değerlendirmek için Türkiye'ye gelmiş. Gümüş'teki 'Mehmet' karakterini kendine çok yakın bulduğunu, oynayabileceğini, en azından kendinden bir şeyler verebileceğini düşünmüş. Şu anda da yayınlanan dizide iki yıldır rol alıyor ve dizi çok ilgi görüyor.

  Kıvanç Tatlıtuğ şu sıralar zamanının çoğunu sette geçiriyor. 'Ne ailemi, ne arkadaşlarımı kimseyi göremiyorum. Zaten asosyal bir yaşantım vardı, iyice asosyal oldum' diye yakınıyor.

  Çekim aralarında kitap okur, dergi karıştırır ve müzik dinlermiş. Pek fazla da kimseyle konuşmazmış. Set çalışanlarının tabiriyle 'sessiz sakin bir çocuk' bu Kıvanç Tatlıtuğ.

  Kendisini eleştirmeyi sevdiğini söyleyen yakışıklı oyuncu, diziye başlamadan önce bir süre Okan Bayülgen’den ders almış.

  Yakışıklı, dikkat çekici bir fiziğe sahip olan Kıvanç Tatlıtuğ, bu yüzden zaman zaman sözlü tacize uğradığını da itiraf ediyor. Diğer yandan erkek mankenlere karşı pek çok kişide var olan gay ve jigolo önyargılarıyla ilgili olarak da ‘Ben öyle bir tavır sergilerim ki insanlar yanıma yaklaşamazlar.” diye eklemeyi de ihmal etmiyor.

  Gece dışarı çıkmayı, kulüplerde eğlenmeyi sevmiyor. Onun yerine arkadaşlarıyla ev muhabbeti yapmaktan hoşlanıyor. Birlikte televizyon izliyor ya da tavla partileri düzenliyorlar.

  Dünya podyumlarındaki başarılarıyla arkadaşlarına örnek olan Kıvanç Tatlıtuğ, David Beckham’la olan benzerliği hakkında ilgili olarak da ‘Benim saçım uzunken, Beckham’ın adı bile anılmıyordu. Aslında Beckham bana benzedi.’ diyor.

  İyi derecede İngilizce bilen, “Benim için önemli olan kariyer” diyen Kıvanç Tatlıtuğ’un en büyük hayali ise iyi bir aktör olmak. Bunun için de ilk adımı atmış. Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan (dizide halasını oynayan 'Gülsun' rolüyle tanıdığımız) bir süre oyunculuk dersleri almış... “Bakıyorum, çok eksiğim var” diyen, dersler almaya devam edeceğini ve iyi bir sinema filminde rol almayı çok istediğini belirten Kıvanç Tatlıtuğ’un hayallerinden biri de tiyatroda oynamak.

  Kaynak:Kivanc Tatlitug Club

  Oynadığı Diziler :

  Aşk-ı Memnu
  Menekşe ile Halil
  Gümüş

  Oynadığı Filmler :

  Amerikalılar Karadeniz'de 2
   

 2. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Kıvanç Tatlıtuğ Hakkında Bilgiler


  Dizileri sadece Türkiye'de değil Ortadoğu'da da hayranlıkla izlendi. 'Aşk-ı Memnu'daki 'Behlül'e 'bebek yüzlü' haliyle can veren ünlü oyuncu, 'Ezel'deki façalı 'Sekiz' tiplemesiyle de büyük beğeni kazandı. Kıvanç Tatlıtuğ'un bilinmeyen yönlerini 10 maddede toplandı.

  [​IMG]

  1983 Adana doğumlu, akrep burcu. Beş kardeşin en küçüğü. Babasının kalp ameliyatı geçirmesinin ardından 1997'de İstanbul'a taşınmışlar ve Kalamış Lisesi'nden mezun olmuş.

  HAYALİ NBA'E GİTMEKTİ
  Adana'dayken Fiskobirlik, Çukurova, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Koleji'nde basketbol oynamış. En büyük hayali bir gün NBA'e girebilmekmiş. İstanbul'da iki yıl Ülkerspor'da, birer yıl da Beşiktaş ve Fenerbahçe'de oynamış. Sakatlanınca bırakmak zorunda kalmış.

  Annesi bir gün Beylikdüzü'nde bir marketin camında mankenlik ilanı görmüş ve oğlunun haberi olmadan birkaç fotoğrafını ajansa yollayıvermiş. Böylece fotomodellik dönemi başlamış.

  2002'de Best Model Of The World seçilmesinden sonrasını çoğumuz biliyoruz. Paris'te Success Ajans'tan gelen bir teklif üzerine 1.5 yıl Paris'te yaşadı. Burada adını telaffuz edemedikleri için Avrupa moda piyasasında 'Kıvan' adıyla nam saldı.

  GECE HAYATINI SEVİYOR
  'Muhteris Ruhlar' filminde 'Deli Niyazi'yi, 'Gümüş' dizisinde 'Mehmet'i, 'Amerikalılar Karadeniz'de 2'de 'Muzaffer'i, 'Menekşe ile Halil'de 'Halil'i oynadı. 'Aşk-ı Memnu'da Behlül rolüyle kalplere kazındı. 'Grease' müzikalinde rol aldı. 'Ezel'de façalı psikopat 'Sekiz' karakteriyle can yaktı.

  Azra Akın, Mehmet Cumbul ve İdil Fırat ile birlikte olmuştu. Gece alemlere akmayı seviyor, tavla oynamaktan hoşlanıyor.

  Gümüş' dizisiyle Arap kadınların kalbine taht kurmuştu. Hatta Arap şarkıcı Rula Said'in klibinde de oynadı. O dönemler Arap haber ajanslarında "Karısının cep telefonunda Kıvanç Tatlıtuğ'un fotoğrafını buldu, boşadı" tarzında haberler de geliyordu.

  Kolunda 'Only Allah can judge me' (Yalnızca Allah beni yargılayabilir) yazılı bir dövmesi var.

  'Head and Soulders' reklamında "Kumsalda koşmayı severim" demesiyle; şimdilerde de Mavi Jeans reklamlarında "Vay vay vay vay" repliğiyle takibimizde.

  Çok bilen eleştirmenlere göre tek kusuru; kısa, dolma parmakları.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kıvanç Tatlıtuğ(Kıvanç Tatlıtuğ Forum Tarih
Sıradışı Kitabı - Kıvanç Koca Kitap, Resim ve Dergi 3 Temmuz 2012
Kıvanç İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 28 Şubat 2012
Kıvanç Tatlıtuğun Yeni Dizisi Diğer Yerli Diziler 30 Nisan 2011
Yeni Kıvanç Tatlıtuğ Avatarları Avatar Resimleri 26 Şubat 2011
Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir - Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi, Resimleri Sanatçı Tanıtımları 10 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş