Kısayol ile belgelere kolayca stil vermek

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kısayol ile belgelere kolayca stil vermek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Metinleri biçimlendirmede stiller önemli bir rol oynuyor. Ne var ki metinlere stil vermek istediğinizde elinizden klavye-fare düşmüyor.
  [​IMG]
  Hızlı Erişim: Sık kullandığınız stillere kolayca bu pencereden ulaşın.


  Word, her stile bir tuş kombinasyonu atamanıza izin veren bir özellik sunuyor. Bu özelliği sık kullandığınız stiller ile kullanarak, zamandan ve zahmetten kurtulabilirsiniz. Ayarları yapılandırmak için ilk olarak Biçim / Stiller ve Biçimlendirme ayarlarına girin. Word 2007'de stilleri Giriş sekmesi altında bulabilirsiniz.

  Listede istediğiniz stili arayın, üstüne sağ tıklayın ve içerik menüsünden Değiştir komutunu verin. Açılan bir sonraki pencereden Biçim'e ve ardından da Kısayol tuşu seçeneğine tıklayın. Şimdi imlecin girdi alanında olduğunu göreceksiniz.

  İstediğiniz tuş kombinasyonuna basarak stile bir kısayol tuşu atayabilirsiniz. Eğer hali hazırda bu tuşlara bir atama varsa Word siz uyaracaktır. Eğer herhangi bir çakışma varsa, [Backspace] ile verdiğiniz kombinasyonu silebilir ve yeni bir kombinasyon hazırlayabilirsiniz. Her şey tamam olduğunda ise "Ata" komutu ile istediğiniz kombinasyonu atayabilirsiniz.

  Bu işlemi diğer sık kullandığınız stiller için de tekrar ederek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca [Ctrl]+[Alt] tuşlarını kullanarak boş kombinasyonları tespit edebilirsiniz.


  Alıntı​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kısayol belgelere kolayca Forum Tarih
Mozilla Firefox Kısayol Tuşları Nelerdir Mozilla Hakkında Her şey 11 Eylül 2012
Hotmail kısayolları nelerdir Msn Ve Mail Yardım 5 Ekim 2011
Firefox Tüm Kısayolları - Firefox Kısayol Tuşları Mozilla Hakkında Her şey 2 Mart 2011
Bilgisayar Kısayol Tuşları Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 21 Aralık 2010
Windows 7 Bazı Kısayolları Windows 7 22 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş