Kırt Kırt ile Cırt Cırt - Müzikli Çocuk Oyunu

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda DeMSaL tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kırt Kırt ile Cırt Cırt - Müzikli Çocuk Oyunu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kırt Kırt ile Cırt Cırt oyunu - çocuk oyunu - tiyatro


  [​IMG]

  Tarih: 07.03.2010 13:00
  Mekan: Sadri Alışık Tiyatrosu
  Adres: İstiklal cd. Atlas sineması pasajı
  İl/ilçe: İstanbul / Beyoğlu
  Telefon: 0 212 292 39 19 -20
  Fiyat: 12,50 TL
  Yönetmen: ...

  2 Perde Müzikli Çocuk Oyunu

  Oyunumuz hayatı oluşturan en önemli üç olguyu toprağı, insanı, sebze ve meyveleri anlatır…

  Sınırsız teknoloji kullanımı ile iklim dengesini bozarak küresel ısınma sürecini hızlandıran insanoğlu, kendisini hayatta tutan toprağı, tabiat anayı ve dolayısıyla Tabiat Ana´nın nimetleri olan sebzeleri yok etmeye başladı. Geçmişteki hatalarımız yarınlarımız için bir ders olacaktır elbet ve bu dersi yarını doğuracak olan çocuklarımız en iyi şekilde bilinçlenerek sonuçlandıracaklar. Tiyatro bir kez daha işlevini yerine getirecek ve küresel ısınmayı, sosyal sorumluluk kapsamında sebze ve meyveleri en sevimli ve en hızlı şekilde çocuklara anlatacak.

  Kızı ile birlikte DÜŞLER BAHÇESİ adlı çiftliğinde çiftçilik yapan baba, iklimin değişmesinden dolayı sebzelerin iyi yetişmemesine çok üzülür ve hasta olur. Son kez Tabiat Ana’ya yalvararak toprağa sebze tohumları atar. Bu arada fırtınadan ve verimsizlikten dolayı çiftlik yerle bir olmuştur ve kız çiftliği onarmaya çalışır bir yandan da atılan sebze tohumlarının bir an önce büyümesi için Tabiat Ana’ya yalvarır.

  İki sevimli kımıl zararlısı olan Kırt Kırt ile Cırt Cırt da sebzeler yetişmediği için aç kalmışlardır ve çok mutsuzdurlar. Bir süre neden doğanın bu hale geldiğini tartışırlar ve sürekli birbirleriyle didişirler. O kadar sevimlidirler ki onlara kızamayız ve aslında o kadar doğru bilgiler aktarırlar ki onlara geveze diyemeyiz.

  Nihayet, tabiat ana kızın ve babanın yakarışını duyar ve sebzeleri olgunlaştırır. Büyülü bir atmosferle SALATALIK, DOMATES, HAVUÇ, ISIRGAN OTU canlanırlar. Salatalık; çok olgun ve kibardır. Havuç; narin ve süslüdür. Domates; sabırlı ve panik ataktır. Isırgan otu, her şeyden şikayet eder ama dostları için de her türlü fedakarlığı yapar. Kız ve baba ile tanışırlar onlara yardım etmek için tabiat ana tarafından gönderildiklerini söylerler. Sebzelerin çiftlikte yeşerdiğini gören Kırt Kırt ve Cırt Cırt karınlarını doyurmak için, sebzeleri yemek için harekete geçer. Buna karşılık Kız ve sebzelerimiz de Kırt Kırt ve Cırt Cırt ile mücadele etmek için bir plan yaparlar ve eğlenceli şekilde devam eden çekişme insanların, böceklerin ve sebzelerin hep birlikte şarkı söylemeleriyle sona erer.

  Devlet Tiyatroları repertuarına alınmış ve Devlet Tiyatrolarının bir çok bölge tiyatrosunda sahnelenmiş, bizim sahnelememiz için yazar tarafından güncellenmiş, pedagog tarafından gözden geçirilmiş müzikli ve danslı 5-12 yaş arası yaş grubuna hitap eden oyunumuz çocuklara çevre bilincini kazandıracak ve maalesef bir türlü sevemedikleri ve yemedikleri sebzeleri sevdirecek, sebze tüketimini arttırarak daha sağlıklı bir kuşak yaratacak
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kırt Kırt Cırt Forum Tarih
Kırtık İlköğretim Okulu Bilgileri Burhaniye Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ocak 2012
İstanbul Hükümeti ve İşgalcilerin Kışkırtmaları Sonucu Çıkan Ayaklanmalar Nelerdir Tarihi Bilgiler 20 Temmuz 2011
Ağrı Eleşkirt İlçesi Hakkında Bilgi Ağrı Tanıtımı 18 Mayıs 2011
Birinci Kirte Muharebesi-Çanakkale Savaşı Tarihi Bilgiler 19 Mart 2011
Eleşkirt Devlet Hastanesi Online Randevu Alma - Ağrı Ağrı Tanıtımı 28 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş