Kırmızı Narın Sırrı Kitabı - Mecid Molla Muhammedi

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 18 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kırmızı Narın Sırrı Kitabı - Mecid Molla Muhammedi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kırmızı Narın Sırrı Kitap Özet - Mecid Molla Muhammedi Kitapları Tanıtım - Kitap Fiyatları
  Kitap Özet

  Kırmızı Narın Sıırı (Nar-e Enar-e Sorkh) adlı bu kitap, genellikle İran kültürel hayatı temelinin en önemli unsurlarından biri olan İslam'ın Şiirlik Mezhebinin inanç, ahlak ve ibadet esaslarının ilk elden örnekleri olan Peygamber Ehl-i Beyt ve 12 İmamı ve onlarla gönülden bağlı seyyitler, üstatlar, alimler, din adamlarının (ruhani) çocuklukları, öğrenimleri, işlevleri, toplumla ilişkilerine ait kısa dipnot bilgileriyle işlendiği otuzaltı öyküden oluşmaktadır.

  Türkiye ve İran kültürel ilişkilerinin 50. yılında tarafımca bir dostluk ve kardeşlik nişanesi olarak tercüme edilen bu kitabın, birbirimiz daha yakından tanımaya mütevazı bir vesile teşkil edeceğini ümit ediyorum.

  Kitabın yazarı Mecid Molla Muhammedi Bey, bu alanda yaşayan popüler bir yazar olduğunu İran'da almış olduğu ödüllerle teyit etmiştir. Umarım bu öykü kitabı, önemli komşumuz İran'ın inanç ve ahlak anlayışı, yüksek insani değerleri ve bu alanda topluma şekil veren dini kişiliklerine ait orjinal bir kültürün ülkemizde tanınmasına vesile olur.

  Dünyada son yıllarda ihtiyacı daha fazla hissedilen yüksek insani değerlerin, bu tip kitaplarla özümsenerek yaşanması dileğiyle...

  Kitap Ön Yüzü

  [​IMG]

  Kitap Künyesi

  Kırmızı Narın Sırrı - Mecid Molla Muhammedi
  · Kırmızı Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 10 - 2010
  · ISBN : 6054270637
  · Sayfa Sayısı : 232
  · Etiket Fiyatı : 12.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş