Kırmızı Kulaklı Mumgaga

'Kuşlar' forumunda Siraç tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kırmızı Kulaklı Mumgaga konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kırmızı Kulaklı Mumgaga

  [​IMG]  Diğer Adları: Estrilda TroglodytesOrtalama Boy: 10 cm
  Ortalama Ömür: 5 yıl
  Cinsiyet: Erkeklerin karınları dişileri göre genellikle daha koyu bir pembe tonudur.
  Üreme: Kuluçka 12 gün sürer, tüylenme 21 gün sonra olur.
  Genç Kuşlar: Gagalar koyudur, göz bantları koyu pembedir.
  Ayırt Edici Özellikleri: Gözler: Tüylerdeki kırmızı alan gözleri çevreler. Gaga: Gaga rengi kırmızı balmumunu andırır. Vücut: Vücutta çizgilerin yokluğu kırmızı kulaklı mumgagaları diğer Enstrildidlerden ayırır. Pençeler: üreme sezonu başlamadan önce ebeveynlerin tırnaklarını keserek yumurtaları ve yavruları koruyunuz.
  Temel Özellikleri
  çok uzun bir süredir bu kusursuz kırmızı kulaklı mumgagayı, Kuzey Afrika da bulmak mümkündür; fakat üretilmesi gerçekten zordur. Bu kısmen zor çiftleşmesinden kaynaklanır. Grup halinde olması üreme şansını artırabilir, diğer mumgagalarla birlikte barındırabilirsiniz. Fakat Mannikin'ler gibi daha büyük kuşlarla tutulması iyi bir fikir değildir. Büyük kuşlar zorbalık yapabilir.

  Beslenme ve Barınma
  Bu kuşa, kuş otu, taze ot tohumları ve küçük omurgasızlardan oluşan yabani bir ispinoz yemi karışımı verilmesi tavsiye olunur. Geniş yerleşim biriminden daha çok, iyi ekili bir birimde üreme açısından daha başarılı olur ve bitkilere gelen omurgasızlardan da yiyeceklerini temin edebilir.

  Kuşhanelerde toprak üzerinde üremek onun için normal durumdur, yuvasını iyi gizlenmiş yerlere yapar. Kötü havalarda fazladan ısı ve ışık sağlanırsa, barınaklarda soğuk hava uyumu sağlanmış olur. Evde bile tüyleri kusursuzdur, bununla beraber hafif bir su spreyi ile tüyler mükemmel bir şekilde muhafaza edilebilir. Kırmızı kulaklı mumgaga sosyal bir yaşam sürer, dolayısıyla iki kuş birbirlerinin tüylerini düzeltirken görmek onların çift olduğunu göstermez.

  üreme
  Bu mumgaga eğer kuru ot veya yosun gibi yuvalama malzemesi temin edilirse, yaz boyunca üç kereye kadar kuluçkaya yatabilir. Erkek kuş, bir eş adayı karşısında yuva malzemesini gagasına alıp başını aşağı yukarı sallamaya meyillidir. Bütin mumgagalarda üreme mevsiminde canlı gıda büyük önem taşır. Karışık olarak barındırılan bu kuşlar saf soyların oluşturulması açısından iyi gözlenmelidir. Aksi takdirde gelen nesir kısır olabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kırmızı Kulaklı Mumgaga Forum Tarih
Kırmızı renk kompozisyon örneği Makaleler-Denemeler 3 Nisan 2014
İçinde mavi kırmızı ve sarı geçen hikaye Masallar-Hikayeler-Destanlar 19 Şubat 2014
Benim Adım Kırmızı Kitabının Özeti Orhan Pamuk Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Eylül 2013
Kongo Kırmızısı Nedir Ne Demektir FrmArtuklu TatLı SöZLük 10 Ağustos 2013
Kırmızı Başlıklı Kız Özeti İngilizce İngilizce Dil Bilgisi 3 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş