Kırmızı Başlıklı Kız(sesli masal)

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Kırmızı Başlıklı Kız(sesli masal) konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    masalı indir

Kırmızı Başlıklı Kız

[FONT=Palatino
    Linotype][​IMG][/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Bir zamanlar küçük bir kız varmış. Annesi ona çok güzel bir kırmızı başlık yapmış.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Böylece küçük kızın adı ,Kırmızı Başlıklı Kız olmuş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Bir gün annesi,’Büyük annen hasta, yaptığım bu keki ona götürür müsün?’demiş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kırmızı Başlıklı Kız keki almış ve yola koyulmuş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Annesi arkasından‘’Sakın ormanda yabancılarla konuşma’’ diye seslenmiş[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kırmızı Başlıklı Kız,‘’Tamam anne ,yabancılarla konuşmam! Biliyorum!’demiş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kırmızı Başlıklı Kız, şarkı söyleyerek ,çiçek toplayarak yoluna devam etmiş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Fakat arkasında kocaman bir kurt onu izliyormuş.. Az sonra kurt, Kırmızı Başlıklı Kızın yoluna çıkmış ve ona’’Güzel kız nereye gidiyorsun ?’’ diye sormuş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]‘’Büyükanneme gidiyorum .Hasta yatıyor.’’ diye cevap vermiş, Kırmızı Başlıklı Kız.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Sonra annesinin sözlerini hatırlamış. ‘’Yabancılarla konuşmamam lâzım’’[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]demiş ,yoluna devam etmiş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kurt‘’Güle ,güle !’’demiş,Kırmızı Başlıklı Kıza.Ve arkasından koşa ,koşa Büyükannenin evine gelmiş.Büyükanne yatakta hasta yatıyormuş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kurt öyle açmış ki, Büyükanne’yi çiğnemeden bir lokmada yutuvermiş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]’Hımmm, ne güzelmiş!’demiş. Sonra Büyükanne’nin geceliğini giymiş, onun başlığını ve gözlüğünü takmış,yatağa yatmış[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kırmızı Başlıklı Kız Büyükannesinin evine gelmiş.’’Merhaba Büyükanne! Ben geldim, Kırmızı Başlıklı Kız!’’‘’İçeri gir ,içeri gir.Bugün çok güzel görünüyorsun’’ demiş[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kurt.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]‘’Nasılsın Büyükanne?,Sana güzel pastalar getirdim’’ demiş Kırmızı Başlıklı Kız.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]‘’Çok teşekkürler ,bugün çok daha iyiyim.Bu pastalarda ne kadar güzel böyle!’’ demiş kurt.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kırmızı Başlıklı Kız, Büyükannesini biraz tuhaf bulmuş.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]‘’Büyükanne, neden kulakların çok büyük?‘’Seni daha iyi duyabilmek için.’’[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]‘’Büyükanne, neden gözlerin çok büyük?’’‘’Seni daha iyi görebilmek için.’[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]‘’Büyükanne ,kolların neden çok büyük?’’‘’Seni daha iyi kucaklayabilmek için!’’[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]‘’Ama Büyükanne neden dişlerin çok sivri?’’‘’Seni daha iyi yiyebilmek için.’’[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]demiş kurt ve kızın üstüne atlamış..[/FONT]​
    [FONT=Palatino
    Linotype]

[/FONT]
    [FONT=Palatino
    Linotype]Kırmızı Başlıklı Kız korkuyla kaçmış.‘’İmdat! İmdat! Yardım edin’’ diye bağırmış.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Ormanda dolaşan bir oduncu , Kırmızı Başlıklı Kızın sesini duymuş,hemen yardımına[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]koşmuş .Baltasıyla kurdu öldürmüş. Büyükanneyi kurdun karnından çıkarmış.[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Kırmızı Başlıklı Kız hemen Büyükannesine sarılıp,’’nasılsın Büyükanneciğim’’demiş .[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]Büyükanne çok halsiz olmasına rağmen,’’İyiyim’’ diye cevap vermiş. Kırmızı Başlıklı Kız,[/FONT]​

[FONT=Palatino
    Linotype]oduncuya çok teşekkür etmiş, getirdiği pastalardan, oduncuya ve Büyükannesine ikram etmiş.[/FONT]​

Yükleniyor...