Kırmızı Başlıklı Kız Masalı Dinle

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı Dinle konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Kırmızı Başlıklı Kız Masalı Dinle

Bir zamanlar küçük bir kız varmış Annesi ona çok güzel bir kırmızı başlık yapmış
    Böylece küçük kızın adı ,Kırmızı Başlıklı Kız olmuş
    Bir gün annesi,�Büyük annen hasta, yaptığım bu keki ona götürür müsün?�demiş
    Kırmızı Başlıklı Kız keki almış ve yola koyulmuş
    Annesi arkasından��Sakın ormanda yabancılarla konuşma�� diye seslenmiş
    Kırmızı Başlıklı Kız,��Tamam anne ,yabancılarla konuşmam! Biliyorum!�demiş
    Kırmızı Başlıklı Kız, şarkı söyleyerek ,çiçek toplayarak yoluna devam etmiş
    Fakat arkasında kocaman bir kurt onu izliyormuş Az sonra kurt, Kırmızı Başlıklı Kızın yoluna çıkmış ve ona��Güzel kız nereye gidiyorsun ?�� diye sormuş
    ��Büyükanneme gidiyorum Hasta yatıyor�� diye cevap vermiş, Kırmızı Başlıklı Kız
    Sonra annesinin sözlerini hatırlamış ��Yabancılarla konuşmamam lâzım��
    demiş ,yoluna devam etmiş
    Kurt��Güle ,güle !��demiş,Kırmızı Başlıklı KızaVe arkasından koşa ,koşa Büyükannenin evine gelmişBüyükanne yatakta hasta yatıyormuş
    Kurt öyle açmış ki, Büyükanne�yi çiğnemeden bir lokmada yutuvermiş
    �Hımmm, ne güzelmiş!�demiş Sonra Büyükanne�nin geceliğini giymiş, onun başlığını ve gözlüğünü takmış,yatağa yatmış
    Kırmızı Başlıklı Kız Büyükannesinin evine gelmiş��Merhaba Büyükanne! Ben geldim, Kırmızı Başlıklı Kız!����İçeri gir ,içeri girBugün çok güzel görünüyorsun�� demiş
    Kurt
    ��Nasılsın Büyükanne?,Sana güzel pastalar getirdim�� demiş Kırmızı Başlıklı Kız
    ��Çok teşekkürler ,bugün çok daha iyiyimBu pastalarda ne kadar güzel böyle!�� demiş kurt
    Kırmızı Başlıklı Kız, Büyükannesini biraz tuhaf bulmuş
    ��Büyükanne, neden kulakların çok büyük?��Seni daha iyi duyabilmek için��
    ��Büyükanne, neden gözlerin çok büyük?����Seni daha iyi görebilmek için�
    ��Büyükanne ,kolların neden çok büyük?����Seni daha iyi kucaklayabilmek için!��
    ��Ama Büyükanne neden dişlerin çok sivri?����Seni daha iyi yiyebilmek için��
    demiş kurt ve kızın üstüne atlamış
    Kırmızı Başlıklı Kız korkuyla kaçmış��İmdat! İmdat! Yardım edin�� diye bağırmış
    Ormanda dolaşan bir oduncu , Kırmızı Başlıklı Kızın sesini duymuş,hemen yardımına
    koşmuş Baltasıyla kurdu öldürmüş Büyükanneyi kurdun karnından çıkarmış
    Kırmızı Başlıklı Kız hemen Büyükannesine sarılıp,��nasılsın Büyükanneciğim��demiş
    Büyükanne çok halsiz olmasına rağmen,��İyiyim�� diye cevap vermiş Kırmızı Başlıklı Kız,
    oduncuya çok teşekkür etmiş, getirdiği pastalardan, oduncuya ve Büyükannesine ikram etmiş

http://www.masaldinle.com/2008/12/26/kirmizi-baslikli-kiz/

2. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Teşekkür ederiz paylaşım için.....

Yükleniyor...