Kırgızistan'da Düşen Yolcu Uçağından 25 Kişi Sağ Kurtuldu

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 24 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kırgızistan'da Düşen Yolcu Uçağından 25 Kişi Sağ Kurtuldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  KIRGIZİSTAN'DA DÜŞEN YOLCU UÇAĞINDA 25 KİŞİ SAĞ KURTULDU​
  Kırgızistan Olağanüstü Hal Bakanı Kamçıbek Taşiyev İran'a Gitmek Üzere Havalanmasından Kısa Bir Süre Sonra Düşen Itek-air Hava Yollarına Ait Boeing-737 Tipi Uçakta Bulunan Yolculardan 25'inin Sağ Olarak Kurtulduğunu Açıkladı. Uçakta İlk Verilerde 123 Yolcu Olduğu Belirtildiğini İfade Eden Yetkili Yolcu Sayısını 90 Olarak Niteledi. Uçakta Bulunan Diğer 65 Yolcunun Hayatlarından Endişe Edilirken, Yetkililer Henüz Ölü Sayısını Açıklamadı.

  Kırgızistan Olağanüstü Hal Bakanı Kamçıbek Taşiyev İran'a gitmek üzere havalanmasından kısa bir süre sonra düşen Itek-Air hava yollarına ait Boeing-737 tipi uçakta bulunan yolculardan 25'inin sağ olarak kurtulduğunu açıkladı. Uçakta ilk verilerde 123 yolcu olduğu belirtildiğini ifade eden yetkili yolcu sayısını 90 olarak niteledi. Uçakta bulunan diğer 65 yolcunun hayatlarından endişe edilirken, yetkililer henüz ölü sayısını açıklamadı.

  AP'ye açıklamada bulunan Manas ABD hava üssü yetkilisi Damian Pickart uçakta 83 yolcu bulunduğunu ifade etti. İsminin açıklanmasını istemeyen Bişkek havalimanı yetkilisi İran'a gitmek üzere havalanan uçağın kalkıştan on dakika sonra teknik bir arıza bildirdiğini, uçağın havalimanına geri dönüşe geçtiği sırada düştüğünü söyledi.

  Ria-Novosti haber ajansı da uçağın ABD Manas askeri üssünün 2 km yakınına düştüğünü bildirdi. Ajans haberinde hava yolu yetkililerinin ve Kırgızistan Olağanüstü hal bakanlığının konu ile ilgili inceleme başlattığı, bölgeye kurtarma ve inceleme çalışmaları için ekip gönderildiği bilgisine yer verdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kırgızistan'da Düşen Yolcu Forum Tarih
Kırgızistan'da yine iç karışıklık çıktı Yurt Dışı Haberler 7 Nisan 2010
Kırgızistan'da 6 büyüklüğünde deprem Yurt Dışı Haberler 27 Nisan 2009
Kırgızistan'da milletvekili kayıp Yurt Dışı Haberler 5 Ekim 2008
Doğal kaynak olan suyu doğru kullanma konusunda bize düşenler kısaca Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 10 Mart 2016
Milli kültürün yaygınlaştırılması için bize düşen görevler kısaca Sorular ve Cevaplar 12 Kasım 2015

Bu Sayfayı Paylaş