Kırıklı İlköğretim Okulu Görele Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kırıklı İlköğretim Okulu Görele Giresun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kırıklı İlköğretim Okulu Hakkında - Kırıklı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kırıklı İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kırıklı İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Kırıklı İlköğretim Okulu Giresun Görele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kırıklı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kırıklı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kırıklı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kırıklı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: GİRESUN / GÖRELE
  Adı: KIRIKLI İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: KIRIKLI BELDESİ MERKEZ MAHALLE


  Telefon Numarası: 4545535192
  Faks Numarası: 4545535192

  Çok hızlı bir şekilde gelişen Dünya' da okulumuzda gelişmelere paralel olarak; öğretmen, öğrenci ve velileriyle gelişmelere ayak uyduracaktır. Çağın gereğine ve ülkemizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kendini yenileyerek; yeni nesilleri Türk Milletine yakışır bir özellikte yetiştirmek için her türlü çalışmayı en iyi şekilde yapacaktır.

  Bu amaçla okulumuz bütün paydaşlarıyla iyi ilişkiler içinde ortak hareket edecek; ve okulumuz öğrencilerini kendine ve çevresine saygılı milli değerlerinin farkında olan ve çağın bilgi ve becerileriyle donanmış, gelişmiş dünya milletleriyle rekabet edebilen bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içinde olacağız.

  OKULUMUZ

  Kırıklı Köyü, çeşitli rivayetlere göre 600 yüzyıllık bir Türklük tarihine sahip olup; eski adı Nefs-i Kırıklı’ dır.

  Çevredeki yaşlı insanların rivayetlerine göre 1895’ li yıllarda Görele’ de bugün Ballıca olarak bilinen köyde, Çanakçı’ da ve Kırıklı Köy’ ünde Medrese eğitimi vardı. Kırıklı’ daki Medrese bugünkü Camii’nin yerinde eğitim vermekteydi. Daha sonra 1910 yıllarında Rüştiye mektebi açılarak 1927 yılına kadar eğitim verdi.

  Bugünkü okulun bulunduğu yere 1927 yılında İlkokul adı ile yeni bir okul inşa edilerek 1937 yılına kadar üç yıllık olarak eğitim vermeye başladı. 1937 Yılından itibaren ise beş yıllık olarak eğitime hizmet vermeye başladı.

  1973 Yılında Kırıklı Ortaokulu hizmete açıldı, fakat bu okul bina yetersizliğinden dolayı Köyün çeşitli yerlerinde eğitim vermeye devam etti. 1979 Yılında bugünkü okul binası inşa edilince ilkokul ve ortaokul aynı binada fakat birbirinden bağımsız olarak 1991 yılına kadar eğitim öğretime devam ettiler, 1991 yılında İlkokul ve Ortaokul, ilköğretim okulu olarak birleştirilerek; eğitim öğretime devam etti.1997 yılından itibaren civar köylerdeki öğrencisi az olan okullar kapatılarak Kırıklı İlköğretim Okuluna taşınmaya başlandı. Şu anada etrafında bulunan 9 köyün öğrencileri taşıma merkezi olan okulumuza taşınmaktadır.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız


  Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/
   

 2. bütün hocalarımı çok özledim
   

 3. Kırıklı ilgöretim okulundaki ögretmenlerim ve arkadaslarımı çok özledim bir gün bizi ziyarete gelin giresun çocuk yuvası ve kızyetiştirme yurduna sevgi evleri
   

 4. çabuk gelin hocam sizi çok özledik
   

 5. yarın biz karneyi aldıkdan sonra öye gidiyoruz 10 kişi
   

 6. yarın karne aldıktan sonra köye gidiyoruz
   

 7. biz hocalarımızı özledik en çokda ugur hocayı özledik bizim yanımıza gelin nolur giresun çoçu yuvası ve kız yetiştirme yurduna gelin bekliyoruz hocammmmmmmmmmmmmmmmmm
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kırıklı İlköğretim Okulu Forum Tarih
Kırıklı İlköğretim Okulu Karaisalı Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010
Hayal Kırıklığı İle İlgili Şiir, Hayal Kırıklığıyla İlgili Şiirler Şiirler 26 Nisan 2012
Kırıklı Köyü Merkez Gümüşhane Gümüşhane Tanıtımı 7 Nisan 2010
Kırıklı Köyü Merkez Osmaniye Osmaniye Tanıtımı 5 Nisan 2010
Büyükkırıklı Köyü Merkez Adıyaman Adıyaman Tanıtımı 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş