Kırık Kalpler Kitabı - Amy Greene

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 17 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kırık Kalpler Kitabı - Amy Greene konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kırık Kalpler kitap özeti - Kırık Kalpler kitap tanıtımı


  Hakkında

  Kırık Kalpler romanı yayımlandıktan kısa süre sonra Amerika'da Ulusal En İyi Satar ilan edildi. Amy Greene, Tennessee Yazarlar Birliği tarafından yılın yazarı seçildi. Kitap, Amazon.com tarafından hazırlanan 2010'un En İyi 100 Kitabı listesinde 49. sırada ve En İyi İlk Roman listesinde 5. sırada yer aldı. Booklist ve Kirkus Reviews listelerinde de 2010'un en başarılı kitapları arasında ilk 10 içinde gösterilen Kırık Kalpler, tek kelimeyle büyüleyici bir yapıt.

  Amerika'nın Borders, Barnes&Noble gibi dünyaca tanınan kitabevlerini ziyaret ettiğinizde baş köşede sergilendiğini göreceğiniz Kırık Kalpler, büyü ve çılgınlık, sadakat ve sırlar, tutku ve kayıplar hakkında çarpıcı bir kurgu.

  Roman, yoluna çıkan herkesi kül eden yakıcı bir aşk etrafında dönüyor: gizemli, uçuk mavi gözlere sahip, adını, kan kırmızısı özsuyu şifalı olduğu kadar aynı zamanda zehirli de olan bir çiçekten alan Kan Otu Dağı'nda büyüyen yabani genç kız Myra Lamb; Myra'yı ateşli bir şekilde koruyan ve ona insanları olduğu kadar hayvanları da aynı ölçüde büyüleyen “dokunuş”u geçiren anneannesi Byrdie Lamb; Myra'yı arzulayan ama kaderinde ona sahip olmak bulunmayan komşu çocuğu Doug; Myra'nın terk etmeye zorlandığı ve annelerinin derin sevgisini asla unutmayan ikizler ve Myra'yı evcilleştirmeye çalışırken dehşet verici, vahşi bir felaketle karşılaşan John Odom. Muhteşem güzellikte fakat aynı zamanda acımasız bir kırsalın arka planda yer aldığı hikâyede karanlık ve sürükleyici bir giz perdesi kalkarken tüm bu yaşamlar bir araya geliyor ama sadece yeni ayrılıkları doğurmak için.

  Şaşırtıcı finalini okuduktan uzun zaman sonra bile aklınızdan çıkartamayacağınız Kırık Kalpler, hüzünlü ve çarpıcı bir aile dramı.

  “Bazı romanlar öylesine güçlü, öylesine sürükleyici ve büyüleyici bir sese sahipler ki üzerinizde uyuşturucu etkisi bırakırlar. Sayfaları kapattığınızda karakterler sizinle konuşmaya başlar. Amy
  Greene'nin, Tennessee'nin yoksul dağlarında geçen öyküsü Kırık Kalpler, işte böyle bir kitap…”
  –Karen Valby, Entertainment Weekly


  “Heyecan verici… Apalaş'ın vahşi güzelliğinin arka planı oluşturduğu Kırık Kalpler, Amy Greene'nin dört neslin altı farklı ağızdan anlatıldığı mest eden romanı… Kitabın çarpıcılığı büyülü gerçekçiliğinden geliyor. ‘Armağanlar'a sahip kadınlar romana renk katıyor –iyileştirici güçleri olan, aşk iksirleri yapan ve düşmanlarını lanetleyen.”
  –Carol Memmott, USA Today


  “Ustaca… Aşk, hayat, düş ve hayal kırıklıklarıyla dolu kırsal bir dünyaya büyüleyici ve cezbedici bir bakış.”
  –Nicole Cammorata, The Boston Globe


  [​IMG]

  Künyesi


  · Olimpos Yayınları
  · Basım Tarihi : 02 - 2011
  · ISBN : 978-605-5433-31-4
  · Sayfa Sayısı : 352
  · Etiket Fiyatı : 18.00 TL
   

 2. çok acıklıbi kitap okumuştummm
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kırık Kalpler Kitabı Forum Tarih
Kırık Kalp Sözleri, Kırık Kalpler İçin Sözler Yazılar Sitem ve Pişmanlık Yazıları 10 Kasım 2011
2017 Kırık Kalpler İçin Sözler Yeni Kırık Kalp Sözleri Ayrılık ve Yalnızlık Sözleri 6 Aralık 2010
Kırık Kalpler 24. Bölüm özeti Diğer Yerli Diziler 4 Mayıs 2010
Kırık Kalpler Lokantası Resimli Şiirler 4 Nisan 2010
Kırık kalpler durağı... Kendi Şiirleriniz 18 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş