Kırışıklıklar İçin Portakal Kabuğu

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 29 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kırışıklıklar İçin Portakal Kabuğu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüzde kırışma ve sarkma problemleri bir çok kadın için sorun. Üstelik bu maalasef sigara ve düzensiz beslenmeden dolayı genç kızlarda da büyük problem.

  Form kazanma yöntemleri kışın daha çok gündeme geliyor. Çünkü kış, depresyona sokan bir mevsim. Ve bu da cildi etkiliyor, bozuyor. Kadınların büyük çoğunluğu güzellik ve sağlık çözümleri için tercihini doğal olandan yana kullanıyor. Fakat yeni nesil de bu tabiattan gelen güzellik nimetlerini merak edip araştırıyor, kullanıyor. Çünkü bu çağda “doğal” güzelliğe daha çok kıymet verilmeye başlandı.

  Şimdi size portakalın getirdiği güzellikten ama mucize bir güzellikten söz etmek istiyorum. İçeriğinde potasyum, protein, B ve E vitaminleri var. Diğer yandan, kabuğunda bulanan karoten kanı temizlediği için cildi de çok yararlı.,.. işte güzellik sırrı da bu kabukta sevgili hanımlar. Portakal kabuğu özü yine cilt için çok önemli bir şifalı bitki olan biberiye özü ile birleşince harikalar yaratıyor. Bu karışım ciltteki sorunları yok ediyor.
  Turuncu kabuktaki gençlik sırrı

  Biberiyenin yapraklarının özü, yaralar ve kesiklerin giderilmesinde kullanılıyor.. Portakal kabuğu uçucu yağı ise derideki bazı sorunları gideriyor. Limonda da cilt için çok faydalı maddeler var. Bizler lekelere, kırışıklıklara iyi gelen, gençleştiren bitkisel çözümler üzerinde duruyoruz. Bazı bitki ekstreleriyle saf yağların da güzellik, gençlik için yararlarını biliyoruz. Portakal ve limonun kabuklarındaki özler neticesinde, deride çok yönlü güzelleştirici etki yaratılıyor. Sorunları gideren, deriye aydınlık ve parlaklık veren portakal ve limon özleri, biberiye gibi doğal başka bir yağ ile buluşturulduğunda mükemmel bir cilde yol açıyor.

  [​IMG]
  İki meyvenin özleri

  Güzelliğe ve gençliğe yol açan, bir çok cilt sorunlarını gideren tabiattaki doğal bitkiler derinin onarılmasını ve korunmasını sağlıyor. Doğal kremlere olan ilgi de bu nedenle artıyor. Bu ilgi doğrultusunda bu iki meyvenin kabuğundaki özlerden özel bir krem ürettik. Portakal kabuğu özü, bir çok faydanın yanı sıra cildi kaldırarak, gerginleştirici etki gösteriyor. Aynı zamanda sivilce giderici etkisi de var. Portakal kabuğu özü ve biberiyeden elde edilen bu doğal krem, derideki kırışıklık ve izleri yok ediyor. Daha genç ve yumuşak bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. 12 haftadan sonra cildin daha sorunsuz, genç ve yumuşak bir görünüme kavuştuğu gözlemleniyor. Bu çok yarralı maddelirir er edığ bıtiker bir krömed topladı. Portakal, limon kabuğu yağını ve biberiyeyi bir kremde buluşmasıyla hanımlar güzelleştirici ve cilt sorunlarını giderici mucizeye kavuşmuş oldular.

  Selülit düşmanı

  Portakal kabuğu yağının bir başke özeliği daha var. Selülit düşmanı! İçeriğindeki mineral tuzlar, organik asitler (sitrik ve malik asit), yağları eritmede önemli etken maddeler de ihtiva ediyor. sitemizde de söz ettiğimiz portakal yağındaki etken madde, deri altındaki kan ve lenfatik dolaşımı hızlandırıyor. Zayıflama yöntemlerini uygulayan herkes, bu yağla masajı ihmal etmemeli. ****bolizmayı hızlandırıp yağ yakımını artırarak yağ hücrelerini küçültüyor bu sistem.
   

  1 kişi bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Kırışıklıklar İçin Portakal Forum Tarih
Kırışıklıklar için özel tarif Güzellik & Bakım 12 Aralık 2011
Cilt Kırışıklıkları İçin Üzüm Maskesi Güzellik & Bakım 3 Haziran 2011
Kırışıklıkları Gidermek İçin Öneriler Güzellik & Bakım 9 Temmuz 2010
Boyun ve Çene Kırışıklıklarını Gidermek İçin Çözümler Güzellik & Bakım 20 Nisan 2010
Suna dumankayadan kırışıklıklar için özel tarif Güzellik & Bakım 16 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş