Kırışıklık tedavisi

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 31 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kırışıklık tedavisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kırışıklıklarınızdan ve yaşlıklık çizgilerinizden kurtulmak istiyorsanız cerrahi müdahelelerden önce denemeniz gereken seçenekler vardır : Botox ve cilt dolgu maddeleri
  ( RestylaneHylaformZydermZyplast...) bunların başında gelir.
  BOTOX
  Botulinum toksin tip A "Botox" Clostridium botulinum adlı bakterinin ürettiği toksinlerden biridir.Ciltteki istenmeyen çizgilerin yok edilmesinde kullanılan doz o kadar düşüktür ki toksin vücuda olumsuz etki etmez.Uygulandığı kasta nöromusküler blokaj yapar.İstemediğimiz çizgilerin oluşmasına sebep olan kasların gücünü zayıflatarak etki eder.
  "Botox"un kozmetolojideki başlıca uygulama yerleri:
  *Glabellar çizgiler (kaş arası çizgiler )
  *Horizontal alın çizgileri B
  *Kaz ayağı çizgileri (göz kenarı kırışıklıkları )
  *Kaş şekillendirme
  Kaş arası çizgilerinin derinliğinin fazla olması kişiye kızgınkorkmuşendişeli...vb. olumsuz ifadeler verir.Yüzde devamlı böyle bir ifade taşımak sosyal başarıları olumsuz etkileyebilir.Bu çizgilerden mimikleri zayıflatarak kurtulabilirsiniz.
  Enine uzanan alın çizgileri alındaki kasların aşırı kullanımıile belirginleşir.Bu kaslara yapılan uygulama ile çizgiler düzleşir.
  Göz kenarı çizgileri genelde çevresel etkiler ile ilgilidir.Göz çevresi kaslarının kontraksionu ile çizgilerin belirginliği artar.Bu kasların zayıflatılması ile çizgiler açılırkırışık görünüm kaybolur.Dolayısı ile daha genç bir yüz ifadesi ortaya çıkar.
  Kaşları hareket ettiren kaslara yapılan çeşitli uygulaYasak kelimearla kaşların yay şeklinde daha kalkık ya da kaş kuyruğu daha yüksek ...şekillendirmeler yapılabilir.
  Botox uygulaYasak kelimearı geri dönüşümlüdür.Dolayısı ile yüzünüzün eski formunu tercih etmeniz durumunda başka bir müdahele gerekmez.Eğer uygulaYasak kelimearı(cilt ihtiyacına göre 3-5 ayda bir) düzenli yaptırırsanız bir süre sonra botox uygulanmadığı halde yeni kırışıklık gelişmediğini göreceksiniz.
  Dolgu maddeleri ile kırışıklıkların altı doldurulup cilt gerginleştirilir.Dolgu maddesi olarak kollajenhyalüronik asit...uygulanabilir.Yan etki görülmemesi ve test gerektirmeden uygulanabilmesi pratiklik sağladığı için hyalüronik asit içeren ler tercih edilmektedir.Vücutta zaten doğal olarak bulunan bu madde cilt altına 30 dakikadan daha kısa süren bir uygulama ile enjekte edilerek kırışıklık giderilir.Aynı yöntemle dudak konturları belirginleştirilebilir.Elmacık kemikleri dolgunlaştırılabilir. Ciltteki çökük izlerakne skarları...vb.düzeltilebilir.
  Çizgilerin derin olması durumunda botox ve dolgu uygulaYasak kelimearı birlikte yapılabilir. Dermabrazyon ve peeling işlemleri daha iyi sonuçlar için kombine edilebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kırışıklık tedavisi Forum Tarih
Kırışıklıklar için özel tarif Güzellik & Bakım 12 Aralık 2011
Cilt Kırışıklıkları İçin Üzüm Maskesi Güzellik & Bakım 3 Haziran 2011
Dudak Üstü Kırışıklıkları Güzellik & Bakım 3 Mayıs 2011
Estetik Operasyonlar - Alın Çizgileri,Alın Kırışıklıkları,Alın Germe Hakkında Bilgi Güzellik & Bakım 28 Aralık 2010
Kırışıklıkları Gidermek İçin Öneriler Güzellik & Bakım 9 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş