Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu Karaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu Karaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karaman Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu Hakkında - Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu Tanıtım - Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu Resimleri - Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu İletişim


  [​IMG]


  Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz

  Okulumuz devlet vatandaş işbirliği ile Kılbasan Ortaokulu olarak 1988 yılında hizmete girmiştir. 1997 yılından itibaren Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu olarak eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.Okulumuz taşıma merkezi olup,taşınan öğrenciler servislerle çeşitli köylerden geliş-gidiş yapmakta ve aynı zamanda sıcak yemek de verilmektedir.Okulumuzda okul öncesi eğitim sınıfı da mevcuttur. 8 derslik, 1. ve 2. kademe sınıflarımıza hitap eden 1 bilişim teknolojileri, 1 fen ve teknoloji laboratuvarı, 1 kütüphane, idare odaları ve diğer birimleriyle hizmet veren okulumuzda standartlara uygun olarak 30'ar kişilik sınıflarda eğitim-öğretim hizmeti vermeye devam etmektedir.

  Vizyonumuz

  'Öğrenen Okul' kimliğini benimsemiş, durmaksızın gelişerek kendini yenileyen, ülkesinin gerçeklerini göz ardı etmeden, uluslar arası standartlara uygun kendi kalite standardını belirlemiş, küreselleşen dünyada yerel değerlerini kaybetmeden varolmayı başarmış çağdaş ve özgün bir 'eğitim kurumu' olarak, Atatürkçü düşünceyle aydınlanan kadrosuyla Türk Milli Eğitimi'ne hizmet vermek Kılbasan 75.Yıl İlköğretim Okulu'nun varlık nedenidir. Sosyal, kültürel, bilimsel alandaki her tür yenilesme, gelisme ve degismeyi yakindan takip eden, uluslararasi normlara ulasmayi hedefleyen, gücünü tarihi geçmisinden alan örnek bir ilkögretim kurumu olmaktir.

  Misyonumuz

  Kendini tanıyan ve kendi tarzını geliştiren, ne yapmak istediğini bilen, toplumsal bilinci ve sorumluluğu yüksek, işbirliğine, yeniliğe, değişime açık, katılımcı, yaratıcı, olumlu ve yapıcı, Atatürkçülüğü sadece söylemde değil bir yaşam biçimi olarak benimsemiş, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacak kuşakları yetiştirmek eğitim sistemimizin temel amacını oluşturmaktadır.

  İletişim


  Adres :

  Kılbasan Kasabası Merkez/KARAMAN

  Telefon : 0 338 2324008
  Faks :
  E-Posta :
  kilbasan75yil@hotmail.com
  Web Site : http://kilbasan75yilioo.com/


  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kılbasan Yıl İlköğretim Forum Tarih
Kılbasan İlköğretim Okulu Karaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Temmuz 2010
Türkiye'de ilk nüfus sayımı kaç yılında yapılmıştır kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
1914-1918 yıllarında devam eden birinci dünya savaşı neden Dünya Savaşı denilmiştir Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Osmanlı hangi yüzyılda toprak kaybetmeye başladı kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Nutuk'ta anlatılanlar hangi yıllar arasını kapsıyor kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş