Kılavuzlar İlköğretim Okulu Bozdoğan Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kılavuzlar İlköğretim Okulu Bozdoğan Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Kılavuzlar İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Bozdoğan'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Kılavuzlar İlköğretim Okulu Resimleri  [​IMG]

  Kılavuzlar Köyü’nde eğitim ve öğretime ilk olarak 1948 yılında köyün üst tarafında bulunan eski okul binasında başlamıştır.1975 yılında Bozdoğan-Nazilli yolundan 3 km içeride bulunan şimdiki okul binamıza taşınılmış ve eğitim- öğretime burada devam edilmiştir.İlk olarak 1982 yılında anasınıfı açılmış olup halen de okulumuz bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Okul binamızda dört derslik,bir lojmanve bir odunluk mevcut olup oldukça büyük bir bahçe bulunmaktadır.Bahçe çam ağaçları ile çevrilidir.
  [​IMG]

  Ayrıca 17 tane de zeytin ağacı vardır. Okulumuzda 1.-2. ve 3. sınıf ile 4.-5. sınıflar birleştirilmiş olup bir de anasınıfımız bulunmaktadır.Dersliklerde ısınma soba ile sağlanmaktadır.Okulda ikisi sınıf öğretmeni biri de okul öncesi öğretmeni olmak üzere üç öğretmen görev yapmaktadır.2008/2009 eğitim-öğretim yılı itibari ile toplam elli öğrencimiz bulunmaktadır.Beşinci sınıfı bitiren öğrenciler 6.,7. ve 8. sınıfları Bozdoğan Merkez İlköğretim Okulu’nda taşımalı olarak okumaktadır. Okulda bağışlarla temin edilen üç adet bilgisayar ve ADSL bağlantısı bulunmaktadır. Okulumuz öğretmenleri her yıl seçilen Okul-Aile Birliği ile koordineli çalışarak farklı sosyal etkinlikler düzenlemektedir.

  Vizyonumuz


  Soran sorgulayan,

  Arayan araştıran,

  Yeni çözümler üreten,

  Kısacası öğrenmeyi öğrenen

  Başarılı öğrenciler yetiştirmektir.
  Misyonumuz
  Biz, Kılavuzlar İlköğretim Okulu olarak, bütün öğrencilerimizin zamanın gerektirdiği, öğrenmeleri sağlayarak, onlara kendine güvenen, sorumluluk sahibi, demoratik bir ortamda, tartışma, yorumlama ve çözümleme gücüne sahip bireyler olarak yetiştirerek bir üst öğrenime hazırlamak için varız.


  Kılavuzlar İlköğretim Okulu Aydın Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kılavuzlar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kılavuzlar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kılavuzlar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kılavuzlar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / BOZDOĞAN

  Adı: KILAVUZLAR İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Kilavuzlar Köyü Bozdoğan

  Telefon Numarası: 2564231102

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi :
  420562@meb.k12.tr

  Web Adresi: Aydın Bozdoğan Kılavuzlar İlk Öğretim Okulu


  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz -
  www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kılavuzlar İlköğretim Okulu Forum Tarih
Kılavuzlar Kahve Mahallesi Mazhar Dede İlköğretim Okulu Bilgileri Demirci Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 5 Şubat 2012
Kılavuzlar Köyü Demirci Manisa Manisa Tanıtımı 13 Nisan 2010
Kılavuzlar Köyü Bozdoğan Aydın Aydın Tanıtımı 8 Nisan 2010
Kılavuzlar Köyü Sultanhisar Aydın Aydın Tanıtımı 8 Nisan 2010
Kılavuzlar Köyü Karamanlı Burdur Burdur Tanıtımı 4 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş