Kışa hazırlık tüyoları - İşte 7 adımda mobilya bakım tüyoları

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kışa hazırlık tüyoları - İşte 7 adımda mobilya bakım tüyoları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kışa hazırlık tüyoları
  [​IMG]
  Kışa yaklaştığımız şu günlerde mobilyalarınızı özel bir bakımdan geçirmek gerekiyor. Peki, ahşap mobilya ve doğramaların ömrünü uzatmak için ne yapmak gerekiyor?


  Havalar soğumaya, yağmurlar ile de sonbahar iyice kendini hissettirmeye başladı. Evleri yenilemenin yanı sıra mevcut mobilyaları da özel bir bakımdan geçirme vakti geldi. Peki, kışa girerken mobilyalarınızın bakımı konusunda ne yapılabilir diye hiç düşündünüz mü? Dünyanın en büyük mobilya kenti MASKO, soğuk ve yağışlı günlerde evinizdeki mobilyaların kontrolü ve bakımı ile ilgili tüyolar veriyor. Özellikle ahşap mobilyaların ve doğramaların ömrünü uzatmak için yapmanız gerekenler sıralanıyor.

  İşte 7 adımda mobilya bakım tüyoları:
  1: İşlenmiş ağaçtan yapılmış modern mobilyanın bakımı için nemli bir şifon kumaş yardımı ile eşyaların üzeri silinebilir, toz ve kirden temizlenmeleri sağlanabilir.

  2: Cilalanmış eşyaların üzerinde oluşmuş çizikleri yok etmek mümkün. Cilası kalkmış ya da yıpranmış bölgelere kulak pamuğu yardımı ile yeniden cila sürme işlemi gerçekleştirilebilir. Ardından, başka bir kulak pamuğu yardımıyla 90 derecelik alkolle üzerinden geçmek gerekiyor. Cila kuruduğunda ise mobilyanın ahşap bölgelerine zeytinyağı sürebilirsiniz.

  3: Deri koltuklarınızın uzun ömürlü olmaları için temiz bir bezi suya bandırdıktan sonra üzerini silmek yeterli olacaktır.

  4: Kitaplıklar ve bahçe mobilyaları genellikle tik ağacı gibi egzotik ağaçlardan yapılmaktadır. Çok tozlu ortamlarda kullanılan, kirliliğe maruz kalan veya yoğun olarak kullanılan bu mobilyaları, bu amaçla üretilen özel temizleyicilerle temizleyin ve sonrasında özel olarak üretilen özel yağı ile yağlayın.

  5: Mobilyalarınızı kuru ve havadar bir ortamda saklayın. Ahşabın sürekli nemli ortamda ya da ıslak kalması da küf ve mantar oluşumunu tetikler. Bu nedenle mobilyalarınızı iyi havalandırılan bir ortamda saklayın.

  6: Fiskoslar genellikle hint hurması dalından yapılmaktadırlar. Suyun içerisine keten yağı ekleyerek, bir bez yardımıyla fiskosunuzu silebilirsiniz. Bu tarz eşyaların her iki haftada bir bakımlarının yapılması gerekiyor.

  7: Özellikle, yaz sezonu boyunca yüzeylerde oluşan yiyecek ve insan cildi kaynaklı yağları temizlemeye özen gösterin. Bu tip yağlar, küf, mantar ve bakteriyel oluşumunu tetikleyerek mobilyaların göze hoş gelmeyen bir görünüme bürünmesine neden olur.

  Evin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor
  Barındırdığı 500’ü aşkın firması ve 778 iş yeri kapasitesi ile çeyrek asrı geride bırakan MASKO’da en ideal oturma, yemek ve yatak odası takımlarını bulmak mümkün. Mobilya alanında uzman MASKO Mobilya Kenti, bir evin tüm ihtiyaçlarını, tek seferde, eksiksiz bir şekilde karşılamanıza yardımcı olurken, aynı zamanda uzun vadede mobilyalarınızı kullanmanıza da yardımcı oluyor. MASKO Mobilya Kenti hakkında 444 16 75 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alınabiliyor.

  Kaynak: Mİlliyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kışa hazırlık tüyoları Forum Tarih
Depreme nasıl hazırlıklı olmalıyız maddeler halinde kısaca Eğitim Bilgileri 31 Ocak 2017
Bizans'ın İstanbul'u korumak için yaptığı hazırlıklar kısaca Tarihi Bilgiler 27 Ekim 2016
Hicret nasıl gerçekleşti kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Gazneli kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş