Kış Olimpiyatları rekorlarla sona erdi

'Spor Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kış Olimpiyatları rekorlarla sona erdi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kış Olimpiyatları Kanada ve ABD’nin madalya rekoruyla bitti. Vancouver Kış Olimpiyat Oyunları, yapılan kapanış töreni ile sona ererken Olimpiyat bayrağı, 2014 kış olimpiyat oyunlarının ev sahibine teslim edildi

  [​IMG]

  Cemal DEMİR'in haberi - New York

  Olimpiyat bayrağı, 2014 yılında yapılacak kış olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapacak Rusya’nın Soçi kenti yetkililerine teslim edildi.

  Vancouver Kış Olimpiyat Oyunlarının son günü, kış olimpiyatlarının en çok ilgi gören mücadelesi olan erkekler buz hokeyi finaline sahne oldu. Ev sahibi Kanada, ezeli rakibi ABD takımını uzatmalarda 3-2 yenmeyi başararak altın madalyanın sahibi oldu.

  Olimpiyattan geri kalan ise ABD ve Kanada’nın madalya rekorları oldu. ABD tam 37 madalya kazanarak, bir kış olimpiyatında en fazla madalya kazanan ülke rekoru kırarken, Kanada da 26 madalya ile bir kış olimpiyatında en fazla madalya kazanan evsahibi ülke rekoru kırdı. 14 altın madalya ile olimpiyatın en fazla altın madalya kazanan ülkesi olmayı başran Kanada ayrıca, 1976 yılında Rusya’nın ve 2002 yılında da Norveç’in 13’er altın madalya ile sahip olduğu bir olimpiyatta en çok altın madalya kazanan ülke olma rekorunun da yeni sahibi oldu.

  ABD’nin toplam 37 madalya ile birinci olduğu olimpiyat oyunlarında Almanya 30 madalya ile ikinci ve evsahibi Kanada 26 madalya ile üçüncü oldu. Bu ülkeleri sırasıyla, Norveç, Avusturya, Rusya Federasyonu, Kore ve Çin takip etti.

  Olimpiyat bayrağı Rusya’nın Soçi şehrinde

  Olimpiyatın görkemli kapanış gösterisinin ardından 5 halkalı olimpiyat bayrağı,

  Vancouver Belediye Başkanı Gregor Robertson tarafından, 2014 olimpiyatına ev sahipliği yapacak Rusya’nın Soçi şehrinin belediye Anatoly Pakhomov’a teslim edildi.

  Haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kış Olimpiyatları rekorlarla Forum Tarih
2011 Erzurum Kış Olimpiyatları Açılış Töreni Spor Haberleri 27 Ocak 2011
Hicret nasıl gerçekleşti kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Gazneli kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Türkiye dağların uzanışı iklimi nasıl etkilemektedir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş