Kışın tatil yapabileceğiniz yerlerden öneriler

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kışın tatil yapabileceğiniz yerlerden öneriler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kışın tatil yapabileceğiniz yerlerden öneriler  Yazı kadar kışı da güzeldir. Gidilecek gezilecek o kadar güzel yerler var ki..
  [​IMG]
  ABANT MİLLİ PARKI
  Bolu'nun 34 km. güney batısında yer alan Abant, denizden 1328 metre yükseklikte bir tatlısu gölü.
  [​IMG]
  ELEŞKİRT-GÜNEYKAYA
  Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezi E-3 D-100 Karayolu üzerinde Ağrı' dan Erzurum İstikametinde Eleşkirt İlçesini geçince 6.Km de olup Ağrı Eleşkirt Güneykaya kayak merkezinde bir Otel, iki Günübirlik Tesis, Bir Kayak Kulübü, 1600 Metrelik bir Telesiyej, Çocuk Oyun Parkı, Yürüyüş Parkuru, Açık Oto Parkları bulunmaktadır.
  [​IMG]
  BOZDAĞ
  Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir ili, Ödemiş ilçesi, Bozdağı Köyü sınırları içinde Bozdağı 'nda kurulmuştur. Bozdağ, hem bir kasabanın hem de dağın ve kayak merkezinin adıdır. Kasabadan çıkıp dağın zirvesine doğru kıvrılarak ilerleyen yol Bozdağ Kayak Merkezine çıkmaktadır.
  [​IMG]
  ELMADAĞ
  Elmadağ kayak merkezinin Ankara şehir merkezine uzaklığı 18 km.Merkezde 548 metre uzunluğunda 720 kişilik bir adet teleski bulunuyor ve ulaşım üniversite araçları ve özel imkanlarla sağlanabiliyor.
  [​IMG]
  ERCİYES
  rciyes Kayak merkezi, orta Anadolu'nun en yüksek doruğu olan Erciyes Dağı üzerine kurulmuştur.Dağın yüksekliği 3916 metredir. Dağ yılın her mevsiminde kalıcı karlarla örtülüdür.
  [​IMG]
  SİVRİCE-HAZARBABA
  2347 metre zirvesi bulunan Hazarbaba Dağı'nda normal kış koşullarında kar kalınlığı 2- 3 metre civarında. Merkezde kayak sezonu aralık ayında başlıyor ve mart ayına kadar devam ediyor. Kayak pistinde amatör ve profesyonel kayakçılara rahat kayma imkanı var.
  [​IMG]
  ILGAZ
  2850 metre yükseliğindeki Ilgaz sıra dağları üzerine kurulu olan merkezi kış turizminin yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikleri ile dört mevsim turizme elverişlidir.
  [​IMG]
  KARTALKAYA
  Türkiye'nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi Alp disiplini kayak ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir.
  [​IMG]
  KARTEPE
  Kartepe kayak merkezi 1650 mt. Yükseklikte Kartepe dağı üzerine kurulmuştur Kartepe kayak merkezi Maşukiye'ye 15 km. , İzmit'e 25 km olup İstanbul'a 1 saat 15 dakika ve Bursa'ya 2 saat uzaklıktadır.
  [​IMG]
  PALANDÖKEN
  Palandöken Kayak Merkezi Erzurum'un güneyinde yer alır ve doğu-batı yönünde uzanır ve zirve yüksekliği 3185 metredir. Erzurum Türkiye'nin en yüksek ve soğuk illerinden biridir. Kış aylarında 4-5 ay boyunca karla örtülüdür. Palandöken kayak merkezinde normal kış koşullarında kar yüksekliği 2-3 metreyi bulmaktadır.
  [​IMG]
  SAKALTUTAN
  Erzincan Sakaltutan kayak merkezi Erzincan'a 44 km. mesafede ana yol güzergahında Bolkar dağlarında kurulmuştur. Erzincan Sakaltutan kayak merkezinde 1026 metre uzunluğunda 110 askılı bir teleski tesisi ile 60 kişi yatak kapasiteli bir kayak evi bulunuyor.
  [​IMG]
  SAKLIKENT
  Saklıkent kayak merkezi, Torosların zirvesinde yeralan Bakırlıdağı kuzey yamacına kurulmuş 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşan bir kayak kompleksidir.
  [​IMG]
  SARIKAMIŞ
  Sarıkamış kayak merkezi Kars'a 50 km. uzaklıkta Sarıkamış ilçesinin içerisinde çamurlu dağdadır. Sarıkamış kayak merkezinde, 844 metre uzunluğunda, 750 kişilik bir teleski tesisi ile iki kayak evi bulunmaktadır.
  [​IMG]
  ULUDAĞ
  Bursa'nın 36 km güneyinde yer alan Uludağ ülkenin en gözde kış spor merkezlerindendir.Flora ve faunasının zenginliği ile 1961 yılında Milli Park ilan edilen uludağ sadece kış turizmine değil yaz aylarındada kampçılık,trekking ve günübirlik piknik etkinliklerinede olanak sağlamaktadır.Antik dönemde Olympos Misios adıyla tanınan uludağ,Tanrıların Troya Savaşlarını izlediği yer olarak mitolojideki yerini almıştır.

  [​IMG]

  YOLÇATI
  Bingöl Yolçatı kayak merkezi Bingöl şehir merkezine 25 km. mesafede, ana yol güzergahındadır. Bingöl Yolçatı kayak merkezinde 950 metre uzunluğunda 44 askılı bir teleksi mevcut
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kışın tatil yapabileceğiniz Forum Tarih
Kışın Ortasında Yaz Tatili Yapmak İsteyenlere Harika Bir Otel Dünya Ülkeleri - Resimleri 6 Aralık 2010
Atatürk'ün Samsun'a çıkışının önemi kısaca Atatürk Hakkında Herşey 19 Şubat 2016
Kışın sinekler nerede yaşarlar? Sorular ve Cevaplar 4 Ekim 2015
Yazın gölge hoş kışın çuval boş sözü ile ilgili kompozisyon Makaleler-Denemeler 26 Ağustos 2015
Toplumsal dayanışmanın toplumsal barışa katkısının sonuçları nedir Eğitim Bilgileri 28 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş