Kışın çocuklarda öksürük

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Mavi_Sema tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kışın çocuklarda öksürük konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kışın çocuklarda öksürük

  Kış mevsimi, hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu mevsimde özellikle çocuklarda artış gösteren öksürüğün ciddiye alınması gerekiyor.
  Öksürüğün pek çok nedeni olabileceğini belirten Yeditepe Üniversitesi Pediatrik Alerji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Reha Cengizlier, "Kuru öksürük mü, nöbetler halinde mi geliyor, uykudan uyandırıyor mu, balgamlı mı gibi soruların cevapları, öksürüğün çeşidini bize anlatıyor. Enfeksiyonlarda bu belirtilerin hepsi görülebilir, ancak ilave olarak ateş de gözlenir. Oysa ateşsiz öksürük nöbetleri daha fazladır" diyor.

  [​IMG]

  Reflü de öksürük yapabilir
  Cengizlier, sözlerine şöyle devam ediyor: "Öksürüğün nedenlerinden birisi, astımdır. Nefes darlığı, hırıltı ve hışırtı olmaksızın sadece öksürük nöbetleri ile gider. Bir diğer neden, yabancı sicim aspirasyonudur. Nefes kontrolünü beceremeyen bebeklerin, bir şeyler yerken ani şekilde nefes çekmesi; küçük bir parçanın nefes borusuna kaçmasına, bu da ileride uzun öksürük nöbetlerine yol açabilir." Cengizlier'e göre bir diğer öksürük nedeni ise reflü olabilir ve reflü, sadece öksürük nöbetleri ile bulgu verebilir.

  Bebeğiniz için...
  'Bebeğim ve biz'den 'Hamilesiniz' dergisi
  'Bebeğim ve Biz' dergisi ekibi, anne adayları için dopdolu bir hamilelik dergisi hazırladı. 'Hamilesiniz' adlı dergi; hamilelik döneminde anne-baba adaylarının neler yaşayacağını, nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyor. Derginin bu sayısında ayrıca 'Hamileler İçin Yoga' veya 'Hamilelikten Sonra Yoga' VCD'lerinden biri de hediye ediliyor.

  Uykularına ışık saçılacak
  Bebeğinizin odasının duvar ve tavanlarını yıldızlı bir gökyüzüne çevirmeniz mümkün. Minik bebeğiniz bu kaplumbağanın tavana yansıttığı Samanyolu'nu seyrederek mışıl mışıl uykuya dalacak. Bu eğlenceli kaplumbağa, E-bebek ve Maxitoys Joker mağazalarında satılıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kışın çocuklarda öksürük Forum Tarih
Atatürk'ün Samsun'a çıkışının önemi kısaca Atatürk Hakkında Herşey 19 Şubat 2016
Kışın sinekler nerede yaşarlar? Sorular ve Cevaplar 4 Ekim 2015
Yazın gölge hoş kışın çuval boş sözü ile ilgili kompozisyon Makaleler-Denemeler 26 Ağustos 2015
Toplumsal dayanışmanın toplumsal barışa katkısının sonuçları nedir Eğitim Bilgileri 28 Nisan 2015
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş