Kütahya Yayla Turizmi

'Kütahya Tanıtımı' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 23 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kütahya Yayla Turizmi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kütahya Yayla Turizmi

  Yayla Turizmi

  Muratdağı
  Kütahya'nın güneyindeki Muratdağı Gediz'e 30 km uzaklıktadır. 2312 m. Yükseklikteki Muratdağı, Kütahya'nın olduğu gibi İç Ege'nin de en yüksek dağıdır. Kestane, meşe ve çam ormanlarından oluşan bir bitki örtüsüne sahip olan Muratdağı temiz havası, soğuk suları ve özellikle zengin termal kaynaklarıyla çok önemli bir yayla turizmi merkezidir.

  Gölcük Yaylası

  Kütahya'nın güneybatısındaki Gölcük Yaylası, Simav'a 10 km uzaklıktadır. Çam ormanları arasında yayla, her türlü alt yapıya sahip olup, 1450 m. Yükseklikte eşsiz bir piknik yeri olarak hizmet vermektedir.

  Kamp ve Karavan Turizmi
  Temiz havası, soğuk suları, kuş çeşitliliği ve zengin termal kaynaklarıyla alternatif turizm olanakları sunan Muratdağı, Gölcük Yaylası, Frig Vadisinde İnli Köyü ile Çamlıca Yaylası kamp ve karavan turizmi açısından önemli potansiyele sahiptir
  Sportif Olta Balıkçılığı
  Kütahya'da Porsuk, Enne ve Kayaboğazı barajları ile Doğuluşah, Zafertepe-Çalköy ve Kuruçay Göletlerinde sportif amaçlı olta balıkçılığı yapılmaktadır.Kütahya'da doğal göl yoktur. Fakat baraj göllerinde, göletlerde ve akarsularda balıkçılık yapılabilmektedir.Özellikle Sazan, aynalı sazan, kızılkanat, dargın ve yayın balıkları çok avlanan balıklardır İlimizin Gediz ve Domaniç İlçelerinde modern alabalık tesisleri bulunmaktadır.Porsuk Barajı, Kütahya'nın kuzeydoğusunda şehir merkezine 20km uzaklıktadır. Porsuk Çayının taşkınlarından çevreyi korumak amacıyla olan baraj son yıllarda balıkçılığın da önemli bir merkezi haline gelmiştir. Porsuk Barajında, sofça köyü civarında su sporları merkezi oluşturma çalışmaları yapılmaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kütahya Yayla Turizmi Forum Tarih
Yeşilyayla Köyü Simav Kütahya Kütahya Tanıtımı 13 Nisan 2010
Yaylayolu Köyü Emet Kütahya Kütahya Tanıtımı 12 Nisan 2010
Yayla Köy Köyü Kütahya Kütahya Tanıtımı 12 Nisan 2010
Yaylababa Köyü Merkez Kütahya Kütahya Tanıtımı 12 Nisan 2010
Yayla Köyü Altıntaş Kütahya Kütahya Tanıtımı 12 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş