Kütahya - Merkez - Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Kütahya - Merkez - Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi
    Adres : Zafer Tepe Mah. Afyon Çevre Yolu Üzeri
    / KÜTAHYA
    Telefon : (0 274) 227 00 38, 227 01 17
    Faks : (0 274) 227 09 34

Amaçları : Güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim - öğretim görmelerini, Özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını, Yabancı dil öğrenmelerini, Yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Seviyesi : Orta Öğretim
    Derecesi : Lise
    Öğretim şekli : Normal
    Müdürü : Halil SARI (Kurucu Müdür),
    1996-2001 Ahmet ÖZKAYA,
    2001-… Gülten KOVANCI.
    Okutulan Yabancı Diller: İngilizce, Almanca

Okulun Tarihçesi : Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 1990 – 1991 eğitim-öğretim yılında Kurucu Müdür Halil Sarı’nın gayretleri ile Kılıçarslan Lisesi bünyesinde
    yalnız Resim Bölümü olarak eğitim – öğretime başladı. 1991 – 1992 öğretim yılında Endüstri Meslek Lisesi’nin kullanmadığı boş bir binaya taşındı. 1992 – 1993 öğretim yılında Dumlupınar Üniversitesi için yapılan bir binaya taşındı. Daha sonra bina Dumlupınar İlköğretim Okuluna tahsis edildi ve 6 yıl boyunca eğitim – öğretim bu ilköğretim okulu ile binayı paylaşarak devam etti. Ancak ilköğretim okulunun mevcudu arttıkça bina iki okul için uygun olmamaya başladı. Bu nedenle 1999 – 2000 Öğretim yılında Fatih Lisesi’ne taşınıldı.

2000 – 2001 eğitim-öğretim yılında okulun Müzik Bölümü açıldı ve bu öğretim yılının ikinci devresinde okul nihayet kendi binasına kavuştu. 2002 – 2003 Öğretim yılında yatılılık faaliyete geçti. Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi halen kendi binasında eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulun Özellikleri : Yatılı ve gündüzlü karma okul. Okulun ikinci katında kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı düzenlenen iki pansiyon bulunmaktadır.

Yükleniyor...