Kürtçe kanal Ocak'ta yayına başlayacak

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 12 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kürtçe kanal Ocak'ta yayına başlayacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (İHA) - TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Kürtçe kanalın Ocak ayında yayına başlayacağını belirterek, kanala henüz bir isim bulunmadığını söyledi. Şahin, "Birileri isim koymuş. Beğenirsek onu koyarız, değilse bir başka isim buluruz" dedi.

  TRT Genel Müdürü Şahin, TBMM Kit Komisyonu toplantısına katılmak üzere geldiği Meclis'te gazetecilerin Kürtçe kanalla ilgili sorularını cevapladı. "Becerebilirsek, yetiştirebilirsek daha önce deneme yayını olarak başlayacağız ama öyle gözüküyor ki Ocak ayı itibariyle başlanacak" diye konuşan Şahin, bu konuda görevlendirilen kişilerin sürekli çalıştığını belirtti. Şahin, Kürçte kanala 'TRT Heşt' isminin konulacağı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, "Birileri isim koymuş. Beğenirsek onu koyarız, değilse bir başka isim buluruz. Şu anda koyduğumuz bir isim yok" diye konuştu. Heşt'in Kürtçe'de 8 anlamına geldiğine işaret eden Şahin şöyle konuştu:
  "Şu anda zaten 8 tane kanalımız var. Olsaydı 9 olurdu. Kanallarımızı yanlış saymışlar. Ondan dolayı bir defa 8 veya Heşt olmayacak. Ama onunla ilgili de nasıl çocuk kanalının ismini insanlara sorduysak, bunu da web sayfasından ilan edip isimleri alacağız. Hangisi daha uygunsa onu koyacağız."
  Şahin, eleman bulma konusunda sıkıntı yaşayıp yaşamadıkları sorusuna, "Çok kolay değil tabii ki" karşılığını verdi.
   

Bu Sayfayı Paylaş