Küresel Isınma İle İlgili Deneme Örneği

'Makaleler-Denemeler' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Küresel Isınma İle İlgili Deneme Örneği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Küresel Isınma Deneme Metni, Küresel Isınma

  Bildiğimiz gibi küresel ısınmanın birinci nedeni ozon tabakasındaki deliğin büyümesidir. Ama bu delik kendi kendine açılmadı ya.

  Anladığımız ve çeşitli kaynaklardan öğrendiğimiz kadarıyla insanların doğayı kirletmeye başladığından beri küresel ısınma olayı da başladı. Belki 300 yıl, belki 500 yıl önce... Özellikle ,kimyasal maddelerin kullanılmaya başlanmış olması, sonumuzu da hazırladı sanırım. Hem kanserojen maddeler içermesi ve hem de doğayı amansız bir şekilde yok etmesi bakımından aslında bu ürünlerin hemen imha edilerek bir daha üretiminin yapılmaması ve üreten ve kullananlara büyük cezaların verilmesi gerekir. Yine parfüm ve deodorantların özellikle yine ozon tabakasına zararlı gazlarla imal edilmesi bizleri yavaş yavaş ölüme ve yok oluşa sürüklüyor. Keşke, bütün dünya bu konuda duyarlı olsa... Diyorlar ki: florasanlı lamba kullanın, televizyonlarıızı kumanda yerine düğmesinden kapatın. Sularınızı tutumlu kullanın vs vs. Bu konularda çok haklılar da bunlar yeterli mi? Peki yapacak başka şeylerimiz yok mu?

  Küresel Isınma açığa çıkmadan önce büyük önlemler alınabilir miydi? Eğer, bilim adamları bunun farkındalarsa daha önce yöneticileri uyardılar mı? Gerçi, onlar da ne güzel dinlerler ya onları(!) Çok keşkelerim var ama yararı yok artık. Geçmiş olsun .  Ömer Ilgaz
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş