Küner Şht.Bnb.Ercan İlköğretim Okulu Menderes İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Küner Şht.Bnb.Ercan İlköğretim Okulu Menderes İzmir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Küner Şht.Bnb. Ercan İlköğretim Okulu Hakkında - Küner Şht.Bnb. Ercan İlköğretim Okulu Tanıtım - Küner Şht.Bnb. Ercan İlköğretim Okulu Resimleri - Küner Şht.Bnb. Ercan İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Küner Şht.Bnb. Ercan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

  Okulumuz 1945 yılında “Küner Köyü” ilkokulu adıyla eğitim öğretime açılmıştır. İlk açılışta bir derslik ve bir idareci odası ve çatısı ahşap olarak yapılmıştır. Eğitim ve öğretim hizmetleri 1958 yılında çıkan yangına kadar bu binada devam etmiştir. 1958 yılında çıkan bu yangın sonucu okul binası kullanılamaz hale gelmiştir. Bu tarihten itibaren, bir eğitim ve öğretim yılı köy içerisinde şahsa ait bir binada yürütülmüş olup, eğitim ve öğretime ara verilmemiştir.

  1960 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iki derslik, bir idareci odası, bir lojman, iki adet tuvalet ve depo yaptırılarak eğitim öğretime başlanmıştır. Bu bina halen “B Blok” olarak kullanılmaktadır. Yeni binanın etrafına ihata duvarı çekilerek okulumuz koruma altına alınmıştır. Bu duvar köy halkı tarafından imece usulüyle yapılmıştır.

  1969 yılında derslik sayısı yetersiz kalınca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir adet derslik, bir adet araç odası ve bir adet lojman ilave edilmiştir. Bu bina günümüzde “C Blok” olarak kullanılmaktadır.

  Okulumuz 1975 yılına kadar “Küner Köyü İlkokulu” ismiyle işlemleri yürütmüş ve hizmet vermiştir, ancak 27.03.1975 tarih ve 700.19.90914 sayılı valilik onayı ile 21 Temmuz 1974 günü Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit olan Hava Pilot Binbaşı Fehmi ERCAN’ın ismi verilerek okulumuzun adı “Küner Şehit Binbaşı Ercan” olarak değiştirilmiştir.

  1985 yılında iki derslik, bir araç gereç odası ve bir idareci odası daha yapılmıştır. Bu bina günümüzde “A Blok” olarak kullanılmaktadır. Bu tarihten sonra okulumuz beş derslik, iki lojman, bir araç gereç odası, bir müdür odası, bir öğretmenler odası, bir kooperatif odası, iki adet tuvalet, iki adet depo ile eğitim öğretime devam etmiştir.

  Köylü tarafından okulumuza kuyu açılarak temizlik işleri bu kuyudan karşılanan su ile çözümlenmiştir. İçme suyu ihtiyacı, köylünün katkılarıyla 1995 yılında şebeke suyuna bağlanarak çözümlenmiştir.

  Okulumuzda 2 Temmuz 1997 yılında çıkan bir yangın sonucu iki derslik, bir lojman ve öğretmenler odası tamamen yanmıştır. Mevcut öğrencileri ile eğitim öğretimi aksatmamak için, ikili eğitim öğretime geçilmiştir. Çatısı yanan ahşap binanın yerine 04.11.1997 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanan kısımlar tekrar onarılarak normal eğitim öğretime geçiş sağlanmıştır.

  1997-1998 Öğretim Yılında 4306 sayılı yasayla zorunlu eğitimin sekiz yıla çıkarılmasıyla ve okulun nerede olduğunun belli olması açısından okulumuzun adı “Küner Köyü Şehir Binbaşı Ercan İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir. 1998 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından üç derslik, bir öğrenci tuvaleti ve bir öğretmen tuvaleti daha yapılmıştır. Bu bina günümüzde “D Blok” olarak kullanılmaktadır. 1998-1999 eğitim

  öğretim yılından itibaren 6, 7 ve 8. sınıflara öğrenci alınmaya başlanmıştır. Aynı yıl 08.09.1998 tarih ve 310/11174 sayılı valilik onayı ile Ana Sınıfı açılmıştır. 1998 yılında köylünün katkılarıyla iki adet depo yaptırılmıştır.

  2000 yılında Okul Müdürü İsa ELBİR ve o tarihte öğretmen olan Ali SUVAR’ın büyük özveri ve çalışmaları, Küner Köyü muhtarı Durmuş Ali AKDUMAN’ın katkılarıyla saha betonunun atılması sağlanmıştır. Bu tarihten itibaren altyapının düzeltilmesine yönelik çalışmalar köylünün de desteği ile yapılmıştır. 2001 yılında mevcut olan lojmana ek bir oda Okul Aile Birliği tarafından, mevcut olan C bloğuna bir adet derslik ise Küner Köyü Muhtarlığı tarafından yaptırılmıştır.

  2002 yılında düzenlenen okul gecesinde okul idaresi tarafından “Kendi Okulunu Kendin Yap Kampanyası” başlatılmıştır. Bu kampanya sonucunda 1997 yılında yapılan binanın üzerine altı adet derslik, bir öğrenci, bir öğretmen tuvaleti ve bir oda Küner Köyü Halkı’nın katkıları, Küner Köyü Muhtarı Durmuş Ali AKDUMAN, Okul Aile Birliği Başkanı Yılmaz AKÇAKAYA ve Koruma Derneği’nin destekleri ile yaptırılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ince işçilik tamamlanmıştır. Böylece okulumuz ondört derslik, iki lojman, bir müdür odası, bir müdür yardımcısı odası, bir öğretmenler odası, bir kantin, bir araç gereç odası, iki depo, iki kömürlük, dört tuvalet ve bir adet oda ile yaklaşık beşyüz elli öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.

  Küner Şht.Bnb. Ercan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Menderes
  Okulun Telefonu: 232 784 74 29
  Okulun Faksı: 232 784 74 29
  Okulun Adresi: Küner Köyü
  Okulun Web Adresi: ... ::: Küner Şehit Binbaşı Ercan İlköğretim Okulu ::: ...
  Okulun E-Posta Adresi: kunermem@hotmail.com
  Okulun Müdürü:
  Okulun Ulaşım Bilgileri: İle Uzaklığı: 27 km
  İlçeye Uzaklığı: 6 km
  Metropol İçi / Dışı : İçi
  Ulaşım Durumu : Karayolu
  Lojman Durumu: Yok
  Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


  Küner Şht.Bnb. Ercan İlköğretim Okulu Resimleri :


  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Küner Şht Ercan Forum Tarih
Hüner Coşkuner Güle Güle Git 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 28 Ocak 2011
Cengiz Coşkuner Çalalım Oynayalım 2010 (Albüm Tanıtımı) Albüm Tanıtımları 30 Nisan 2010
Hüner Çoşkuner Klasikler 3 2009 Albüm Tanıtımları 6 Nisan 2009
Ashton Kutcher Kimdir - Ashton Kutcher Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 15 Aralık 2011
Yeşilyuva Şht Üstğm Ahmet Şevki Evin İlköğretim Okulu Bilgileri Acıpayam Denizli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 6 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş