Küllerinden Doğan Şehir İzmir 1922 - Murat Köylü

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 3 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Küllerinden Doğan Şehir İzmir 1922 - Murat Köylü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Murat Köylü Küllerinden Doğan Şehir İzmir 1922 kitap tanıtımı - kitap özeti


  Kitabın künyesi

  Küllerinden Doğan Şehir İzmir 1922
  Murat Köylü
  Kripto Basım Yayın / Araştırma-İnceleme Dizisi
  160 sayfa, 2. hamur, ISBN: 9786054125319; Boyut: 14 x 21 cm; Baskı Tarihi: Nisan 2010
  Özgün Dili: Türkçe


  Kitap hakkında

  İzmir Yangını İstiklal Harbinin son büyük acısıdır. Bu yangın emperyalizmin kiralık ordusunun Anadolu'dan çekilirken hıncını adeta İzmir'den almasıdır. İzmir Yangını kadar iğrenç olan bir eylemde bu yangının Türkler tarafından çıkarıldığını iddia etmektir. İzmir'i yakan Yunan Ordusunun ve onların torunlarının Türkiye'ye olan hıncını anlamak mümkündür. Zor olan bu ülkenin nüfus cüzdanını taşıyan ve Yunan yalanlarının Türkiye'de savunuculuğunu yapanların bu millete olan hınçlarını anlamaktır. Dr. Murat Köylü'nün ilk kez açıklanan belgelere dayanan bu çalışması, bu iddiaların sahiplerine verilmiş, sakin, tutarlı, soğukkanlı ve en doğru cevaptır. Bu kitap her Türk aydının evinde bir gün kullanmak üzere bulunması gereken bir başvuru kaynağıdır. Çünkü bu yalanlar önümüzdeki yıllarda tekrar tekrar Türk milletinin gündemine taşınacaktır.
  -Prof. Dr. Ümit Özdağ-

  Emperyalist güçler ve uzantıları, İzmir yangınını uzun yıllar boyu Türk Kurtuluş Savaşını ve Türk ulusunu karalamak için kullandılar. 9 Eylül Kurtuluş Günü'nü 'Türk vahşeti' olarak tanıtmak için akıl almaz bir çaba ve tabii para harcadılar.. Sanki Yunan işgalci güçleri yıllarca Batı Anadolu'da en vahşi yöntemleri kullanmamış, Türk yurdu işgalci çizmesi altında ezilmemiş, Türkler tarihin ilk kez tanık olduğu bir kurtuluş destanı yazmamıştı.. İzmir Yangını, barbar Türk imajı yaratmak için kullanılabilirdi... Kullanıldı da...

  Gerçeğin ne olduğu herkes tarafından gayet iyi biliniyordu aslında, fakat Murat Köylü'nün, "Küllerinden Doğan Şehir, İzmir 1922" kitabı, 88 yıllık alçakça yalanlara kesin noktayı koydu. Yeni emperyalistler ve yerli işbirlikçileri bu belgeler karşısında artık sonsuza dek susmak zorundalar... Bir yurtseverin kaleminden İzmir yangını gerçeğini mutlaka okuyun. Teşekkürler Murat Köylü.
  -Ümit Zileli-

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Küllerinden Doğan Şehir Forum Tarih
Küllerinden Yeniden Doğmak - Elizabeth Lesser Kitap, Resim ve Dergi 24 Şubat 2010
Mardinspor Küllerinden Doğuyor! Diğer Takımlar 25 Ağustos 2008
Doğanın korunması slogan örnekleri Güzel Sözler-Mesajlar 26 Ocak 2017
Doğanın yok oluşu konulu kompozisyon Edebi Türler Halk Edebiyatı 27 Mart 2014
Hande Doğandemir Kimdir, Hande Doğandemir Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 23 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş