Kül bulutu Türkiye'yi teğet geçti gitti

'Yurt İçi Haberler' forumunda Dine tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kül bulutu Türkiye'yi teğet geçti gitti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, İzlanda'daki yanardağın patlaması sonucu yayılan kül bulutları nedeniyle, ''Türkiye hava sahasında herhangi kapalı bir hava sahası bulunmadığını'' bildirdi
  [​IMG]


  Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, 15 Nisan Perşembe günü İzlanda'nın güneyinde ''Eyjafjallajokull'' buzulu altındaki yanardağın patlaması sonucunda oluşan kül bulutunun Avrupa hava ulaşımına olan etkileriyle ilgili gelişmelerin daha önce kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.
  Gün içinde yayımlanan basın bülteninde, Ankara FIR (hava sahası) dahilinde Zonguldak açıklarından tamamen deniz üzerinde kalan dar bir hava sahası içinde görülen bulutlar sebebiyle 10 bin ft. ile 30 bin ft. arasındaki irtifa bandında uçuşların tekrar yasaklandığının bildirildiği anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
  ''Konuyla ilgili olarak mevcut meteorolojik raporlar kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda, kül bulutunun ülkemiz hava sahasını terk etmesi sebebiyle yukarıda bahsedilen uçuş yasakları da TSİ 16.15 itibariyle kaldırılmıştır.
  Bu gelişmeler ışığında, bahse konu volkanik kül bulutu sebebiyle Türkiye hava sahasında herhangi kapalı bir hava sahası bulunmamaktadır.
  Konu, Genel Müdürlüğümüz, DHMİ ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlükleri ile koordineli olarak yakından takip edilmektedir.''
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kül bulutu Türkiye'yi Forum Tarih
Kül bulutu 3 ilin hava sahasını etkiliyor Yurt İçi Haberler 19 Nisan 2010
Etiket bulutu en çok kullanılan 70 kelime (türkçe) vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 10 Mart 2009
Kul hakkının önemi kısaca Dini Sohbetler Dini Forum 18 Şubat 2017
Demir madeni nerelerde kullanılmaktadır kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
Alkollü içki içen ve uyuşturucu kullanan kendine ve çevresine ne gibi zarar verir Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş